Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Kombi Servisinden Beklentiler

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Kombi Servisinden Beklentiler

Kombi Servisinden Beklentiler

04 Nisan 2020 17:19
Kombi Servisinden Beklentiler

Kombi hem yaz hem de kış aylarında oldukça gerekli olan aletlerin başında gelir. Kombi Servisinden Beklentiler, kombi kullanım sıklığına ve önemine bağlı olarak da bakım ve diğer detaylarına önem verilmesi gerekir. Bunun için yetkili ve alanında uzman bir ekiple çalışmak birçok noktada sorun yaşamanızı engelleyecektir. Çünkü söz konusu olan kombi olduğunda marka konusunda yetkisi olan veya yeterince tecrübesi bulunan bir servisle çalışmak önem kazanır.

Bundan dolayı mutlaka kombi servisini seçerken beklentilerinizin ne olduğunu ve nasıl yerine getirileceğini de ortaya koymanız önerilir. Servislerin bazıları sadece belge almakla yetinmiş, yeterli donanıma veya tecrübeye sahip olmadığı gibi eleman konusunda da eğitimli olmayanları tercih etmiş olabilir. Bu tarz bir tercih bazen daha yüksek maliyetlerin ve memnuniyetsizliğin ortaya çıkmasına dayanak teşkil edebilir.

Kombi Servisinden Beklentiler

Kocaeli Bölgesinde kombinizin bozulması veya bir sorun olduğunu ortaya koyması gerekmeden bakım işlemlerini yaptırmayı bir alışkanlık haline getirmek önerilir. Bu sayede daha az sorunla karşı karşıya kalma durumunuz olacaktır. Kombi servisi nizin bu konuda size destek vermesi gerekir.

Bir servisten beklentiniz ise:

  1. Uygun maliyet
  2. Profesyonel yardım
  3. Yeterli donanım
  4. Orijinal parça kullanımı
  5. Yeterli eleman
  6. Hızlı ve pratik çözümler
  7. Garantili hizmet
  8. Zamanında teslimat
  9. Bilgi eksikliği olmaması
  10. Tecrübeli çalışan şeklinde temel başlıklar olarak sıralanabilir.

Bu tarz beklentilerinizin olması servisin daha da doğru ve dikkatli çalışmasına neden olur. Bunun için mutlaka neler beklediğinizin farkında olmalısınız.

Uygun Maliyet ve Kaliteli İşçilik

En önemli beklentilerin başında genel olarak uygun maliyet gelir. Maliyet birçok servisin kendi farkını ortaya koymak adına yapmak için çabaladığı bir vurgudur. Maliyet önemli olmasına karşılık maliyet kadar kalite beklentisi de oranlanmalıdır. Beklentinin amacı en uygun maliyetle alınabilecek en iyi hizmet olarak ortaya koyulabilir. Maliyetin uygun olması çoğu zaman işçilikle alakalı bazı sorunların yaşanmasına neden olabilir. Bundan dolayı mutlaka maliyet ve kalite arasında bir ilişki kurulması gerekir.

Parça Değişimi ve Masraflar

Bir başka izmit kombi servisi beklentisi de kullanılan malzemelerdir. Parça değişimi bakım veya onarım işlemleri sırasında ortaya çıkabilir. Bu durumlarda servisin orijinal parça kullanıp kullanmadığından emin olmak gerekir. Bu şekilde kullanılan parçaların orijinal olduğunu söyleyen ve orijinal kullanmayan bir servisle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bunun için mutlaka parça değişimi gerektiğinden servisten orijinal parça olduğuna dair belge istemeyi atlamamalısınız. Maliyet konusunda da kontrol gerekebilir. Parçanın varsa numarası veya başka bir detayı aracılığı ile gereken kontrolleri yerine getirmelisiniz. Bir servisten beklenen ise toptan aldığı bu parçaları uygun maliyet ve düşük kar aracılığı ile kullanmasıdır.

Zaman Konusunda Titizlik

Kombiler kullanımlarından dolayı mutlaka zamanında tamir edilmesi gereken aletlerdir. Çünkü tamirde aksama olması durumunda gününüz ve yapacaklarınız aksayabilir. Servisin size verdiği zamanda gelmesi, sunduğu süre sonunda teslimat yapması veya onarımı bitirmesi en ideal beklentiler arasında yer alır. Çünkü bunun arkasında yatan durum genel olarak servisin yeterli deneyime sahip olduğu, eleman sayısının yeterli olduğu, çalışma konusunda disiplini bulunduğu gibi noktalar olacaktır. Bundan dolayı bu da haklı bir müşteri beklentisidir.

Elemanların Tecrübesi ve İletişimi

Servislerde tamirin uzaması veya dışarıda yapılacak olması durumlarında güven son derece önemli bir hal alır. Bundan dolayı elemanların ne kadar bilgi verdikleri veya iletişimde bulundukları da beklentiler arasında yer alacaktır. Servis elemanları her detay hakkında bilgi vermeli ve nedenlerini de ortaya koyarak işlem basamaklarını yerine getirmelidir. Tecrübeli olmaları da kısa süre içinde işlemlerin tamamlanmasına katkı sağlar.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.