Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Kombi Tamiri Nasıl Yapılır

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Kombi Tamiri Nasıl Yapılır

Kombi Tamiri Nasıl Yapılır

04 Nisan 2020 10:04
Kombi Tamiri Nasıl Yapılır

Kombi Tamiri Nasıl Yapılır? Kombiler genel olarak petekleri aracılığı ile suyun ısınmasını ve ısınan suyun da ortamı ısıtmasını sağlar. Çalışma prensibi olarak bu şekilde oluşmasından dolayı arızalanma olduğunda da ağırlıklı olarak kombinin peteklerinden kaynaklanan durumlar olduğu göze çarpar.

Kombi Tamiri Nasıl Yapılır

Kombinin tamir edilmesi için bazı şikayetlerin ortaya çıkmasını beklemek yerine bakımlarını düzenli olarak yaptırmak daha faydalı olacaktır. Bunun için de teknik servisten bilgi almanız ve buna uygun olacak şekilde belirlenen bakım aşamalarını takip etmeniz önerilir. Kombi bakımının yapılması uzun süreli kullanım sağlarken aynı zamanda kombinizin arızalanma olasılığını da ortadan kaldırır. Her işlem için tamir gerekmemekle birlikte aynı zamanda dikkatli kullanıcı olmak da önemlidir. Bunun anlamı ise kombiden gelen ses ve uyarıların takip edilmesi, ısı dağılımına bakılması olarak özetlenir.

Kombinin Tamir Gerektiren Durumları Nelerdir?

Her ses duyulduğunda veya dikkat çeken bir rahatsızlıkla karşı karşıya kalındığında kombinin tamir edilmesi gerekmez. Teknik servis çağırmak için de belli başlı nedenler aranmalıdır. Bu nedenler arasında:

  • Kombinin su almaması,
  • Su akıtması,
  • Sesli çalışması,
  • Isıtmaması,
  • Peteklerde soğukluk olması,
  • Su basıncında yükselme,
  • Peteklerde bölgesel ısınma kaybı gibi nedenler yer alır.

Bunların meydana gelmesi kombi için tamir durumunun söz konusu olduğunu anlamak adına oldukça önemlidir. Servisten destek almanız gerekebilir.

Nasıl Tamire Başlanır?

Kombide herhangi bir sorun olduğunu fark ettiğinizde hemen servisten bir randevu oluşturmanız gerekir. Bu konuda yetkili bir servis tercih etmelisiniz. Çalışanlar tarafından size keşif için bir ekip yönlendirilir. Gelen ekip konuyla alakalı bir değerlendirme yaptıktan sonra size ortalama olarak söz konusu olan durum senaryolarını ve izlenmesi gerekecek yolları açıklar. Buna göre tamire onay vermeniz durumunda da başlar.

Nasıl Tamir Edilir?

Kocaeli Kombi Tamir işlemlerinin tamamında elemanın bilgi birikimi, tecrübesi ve yetkisi devreye girer. Elemanların hızlı ve çözüm odaklı olması bu noktada en önemli olan kısımdır. Tamir adımları konusunda kesin olarak izlenen bir yol yoktur. Çünkü her sorun için farklı bir yol izlenmesi gerekir. Bunun anlamı genelde bazı arızalarda parça değişimi gerekirken bazılarında sadece petek temizlenmesinin gerekeceğidir. Bakım ve onarım adımlarının tamamı her soruna özel olacak şekilde uygulanır. Tamir işlemlerinde parça değişmesi gerektiğinde ise orijinal olup olmadığına dair belge istenmesi şarttır. Güvenilir bir kombi tamir servisi olması bu noktada önem kazanır.

Kombinin Tamir Edilmesinin Sonuçları

Kullanıcıların ortamı ısıtmak için her zaman tercih ettikleri bir cihaz olmasından dolayı arıza oluşması halinde zor zamanlar geçirilmesine neden olabilir. Bunun için kombi tamirinde unutulmaması gereken sonuçlarının olumlu olacağıdır. Ötelenmesi veya yaptırılmaması durumunda mecburen kombi arızalı şekilde kullanılmaya devam edecektir. Arızalı bir şekilde kullanılmasının neticesinde ise genel olarak kombinin kısa süre sonunda kullanılmaz olması sonucu doğar. Kombide geri dönüşü olmayan arızaların oluşmasını engellemek için yapılması gereken genel olarak kombinin bakımlarının aksatılmaması ve gerekli hallerde tamiri için servisle görüşmek olacaktır. Aksi durumda maliyetleriniz artacaktır.

Tamir Ettirmemenin Maliyetleri

Bakımları aksatılan ve tamir edilmeyen bir kombi kısa süre sonra tamamen kullanılmaz bir hal alır. Böyle olmasının sonucunda da yeni bir kombi maliyeti belirebilir. Ek olarak kombilerin fazla yakıt harcamasına da var olan arızalar neden olacaktır. Bunun için mutlaka tamir ettirmek önerilir. Fazla yakıta bedel ödemek, enerjinin dengesiz dağılımından dolayı verimde sorun yaşamak gibi durumlarla karşı karşıya kalmak da kaçınılmaz olacaktır. Bunun için mutlaka yetkili bir servisten destek alınması önerilir. Bakımları da senelik olarak yapılmalıdır.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.