Size bir telefon kadar yakınız
0 262 331 15 69

Kombi Tesisat Yıkama

14.09.2015
1 görüntülenme
Kombi Tesisat Yıkama

Kombi ve Petek Temizliği

Kombi tesisat yıkama, hem kombinizi verimli kullanmak hem de doğalgazı tasarruflu kullanmak açısından oldukça önemlidir. Zira suların kireçli ve radyatörlerin metal aksamlı olması zaman içerisinde geçiş kısımlarını tıkar ve ısınma problemleri yaratır. Boru hatlarının temizlenmesi halinde yaşam alanınızın çok daha konforlu olduğu görülecektir.

Kombi Tesisat Yıkama Nasıl Yapılır?

Kombi tesisat temizliği, sistemdeki kireç, kışır, tortu ve çamurları temizlemek amacıyla gerçekleştirilen bir yöntemdir. Uzun süreli kullanımlardan sonra tesisat yıkanmalı ve kullanıma hazır hale getirilmelidir. Aksi halde peteklerden beklenilen verim alınmaz ve dereceyi yükselttiğiniz halde sıcaklık iletilmez.

Kombi tesisat yıkama,

  • Kullanılan suyun özelliğine,
    • Isı ve oksijene,
    • Yerden ısıtma sistemlerine,
    • Kapalı devre ısıtma yöntemine göre değişiklik gösterir.

Kombi petek temizliği nasıl yapılır? Sorusunu kısaca şu şekilde yanıtlandırmak mümkündür. Tesisatın içerisi makine yardımıyla yapılır ve temiz su ile yıkanır. Çamur ve tortuların tamamen gitmesi içinde kimyasal kullanılır.

Kombi Tesisat Temizliği Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Kombi tesisat yıkama ile ilgili belli bir periyod yoktur. Ancak uzmanlar kombiden yüksek verim alınması için 3 yılda bir yıkama yaptırılması gerektiğini söyler. Uzun süreli kullanımlar sonunda cihazda belli sorunların yaşandığı görülür. Bu da tamamen tesisatın kirlenmesine bağlıdır.