Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Kombi Tesisatı Döşenirken Dikkat Edilecekler

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Kombi Tesisatı Döşenirken Dikkat Edilecekler

Kombi Tesisatı Döşenirken Dikkat Edilecekler

04 Nisan 2020 09:50
Kombi Tesisatı Döşenirken Dikkat Edilecekler

Kombi Tesisatı Döşenirken Dikkat Edilecekler

Kombi Tesisatı Döşenirken Dikkat Edilecekler konusunda gerekli olan bilgileri bulabileceğiniz yazımızda bulabilirsiniz. Ülkemizde doğal gaz ve kombi ile tanışmış aile ve işyerleri kadar varlığından ve rahatlığından bihaber olan kişiler bulunmaktadır. Maddi zorluk ve benzeri gibi durumlar yüzünden evine tesisatını döşetemeyen kişiler var. Sıfırdan tesisat döşenmesi için öncelikle olarak proje için bağlı olmalıdır. Doğal gaz şirketi ile iletişime geçmelisiniz, sonrasında bütçenize uyacak şekilde kombi ve petek fiyatları konusunda araştırma yapmalısınız. Bu süre zarfı içinde anlaşacağınız firma sizin için önemlidir, projenizi hazırlayıp uygunluğunu doğal gaz şirketine onaylatmalı ve izgaz abonelik işlemlerini sizin adınıza kolaylaştırmalıdır. Doğal gaz şirketi peteklerin ve kombinin yerleşim şemasını onaylanmalıdır. Daha sonra çalıştığınız firmanın esas işi başlıyor bütün tesisatın döşenmesi ve onaya açık hale gelmesi gerekiyor.

Kombi Servis Hizmeti

Kombi Tesisatı Döşenirken Dikkat Edilecekler konusunda özellikle petekleriniz bağlanırken daha dikkatli davranmasını rica edebilirsiniz. Çünkü sıcak ya da soğuk su girişlerinin yanlış bağlanması durumları muhtemeldir.  Kombi servisi olarak peteklerimiz ısınmıyor diye gittiğimiz arızaların çoğu yanlış bağlantılı petekler olduğu anlaşılıyor. Özellikle titiz davranılması gereken bir durumdur yoksa size ekstra maliyete mal olur. Ayrıca kombi cihazınızın doğru olarak konumlandırılması oldukça önemlidir aksi takdirde doğal gaz şirketi onay vermez ve tabi ki gazınızı da bağlamaz. Sonra sizde tekrar yerini değiştirtmek için ayrı bir usta tutup tekrardan masrafa girmeniz gerekir, aslında bu aşama da tecrübeli bir kombi servisi hizmeti veren firmadan yardım ve görüş alabilirsiniz.

Kombi Tesisatı Döşenirken Dikkat Edilecekler

Tabi ki sadece doğru firmayı seçip tesisatı kurmakla ve doğal gaz bağlantılılarını yaptırmakla işiniz bitmiş olmuyor. Doğru kombi kullanımı konusu da cihazınızın çalışma verimini ve ömrünü etkiler. Elbette yanlış projelendirilmiş bir tesisat ve özellikle kombinizin çeşidine göre havalandırma unsurları oldukça önemlidir. İşini iyi bilen bir firma ile çalışmalınız bu durumda oldukça önemlidir, havalandırması montaja bağlı olarak düzgün çalışmayan bir kombi gaz zehirlenmeleri ya da kaçaklarına sebep olabilir. Tabi ki zamanla veya kullanıma bağlı arızaları da illa ki olabilmesi ihtimaller dâhilinde olsa da ilk montajın yanlış bağlanması hata götürmez bir gerçektir. Sizde her zaman bu tür hizmetlerde en iyileri ile çalışmaya gayret edin.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Arkom Kombi

Kocaeli, İzmit Kombi Servisi olarak Arkom Teknik ile ısıtma ve soğutma sistemleri kombi tamir, bakım, montaj ve onarım servis hizmetleri sunuyoruz. "İklimlendirmede Çözüm Ortağınız"

Facebook'ta takip edin Twitter'da takip edin Instagram'da takip edin Youtube'de takip edin Linkedin'de takip edin
Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli
Arkom Teknik® | Tüm Hakları Saklıdır.
Yukarı