Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Kombi Tipi Buzdolabı Ne Demek?

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ VE KLİMA TEKNİK SERVİSİ

Anasayfa > Kombi Tipi Buzdolabı Ne Demek?

Kombi Tipi Buzdolabı Ne Demek?

11 Kasım 2021 01:47
Kombi Tipi Buzdolabı Ne Demek?

Kombi Tipi Buzdolabı, buzluk kısmın altta yer aldığı buzdolabı tipine denilmektedir. Klasik buzdolaplarında buzluk kısmı yukarıda olmaktadır. Buzluk kısmında, mevsimlik sebzelerinizi, balıklarınızı, etlerinizi vb. ürünlerinizi rahatlıkla saklayabilirsiniz. Ancak kombi tipi buzdolabı modellerinde günlük kullanımın kolay olması için normal dolap kısmı üstte yer almaktadır. Bu kısımda meyvelerinizi, yemeklerinizi, kahvaltılıklarınızı, sebzelerinizi vb. malzemelerinizin tamamı için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kombi Tipi Buzdolabı kullanımı oldukça kolay, zorluk çıkarmayan ve oldukça güzel görünüme sahip bir buzdolabı çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu buzdolabı insanların son zamanlarda sıklıkla tercih ettiği ve bu tercihlerinden hiç pişman olmadıkları bir tercih haline gelmiştir.

Kombi Tipi Buzdolabı Kullanışlı Mı?

Beyaz eşya sıfatında geçen bütün eşyalar insan hayatında oldukça önemli bir yere sahiptir çünkü günümüz dünyasının temel eşyaları beyaz eşyalardır. İşte Kombi Tipi Buzdolabı bu eşyalardan birisidir. Bu buzdolabının yanında, klima, derin dondurucu, kurutma makinesi, klasik buzdolabı, televizyon, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi gibi eşyalar hayatımızın olmazsa olmazları arasına girmektedir. Klasik buzdolaplarından çok daha kullanışlı olan Kombi Tipi Buzdolapları, size her anlamda oldukça kolaylık sağlamakla birlikte içerisindeki geniş hazne sayesinde çok daha fazla ürün depolayabilmenizi sağlar.

Kombi Tipi Buzdolabının Avantajları Nelerdir?

Kombi Tipi Buzdolabı, oldukça fazla avantajı vardır. Bu avantajları inceleyecek olursak:

 • Gün içerisinde devalı olarak kullandığınız meyvelerinizin, kahvaltılıklarınızın, yemeklerinizin ve sebzelerinizin üst kapakta olması dolabın kullanım şekli bakımından çok daha yararlıdır.
 • Üst kapat üst kısımda yani göz hizasında kalacağı için dolabın içerisinden alacaklarınızı çok daha kolay bir şekilde bulabilir ve alabilirsiniz.
 • Bazı klasik modele sahip dolapların boyları kısa olduğundan ötürü özellikle dolap içerisinde yer alan rafların arka kısımlarından bir şey alırken fazlasıyla eğilmek gerekmektedir. Bu durumda zaman içerisinde fizyolojik olarak çeşitli rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir. Kombi Tipi Buzdolabı ise bu tip sorunların önüne geçerek sürekli eğilip dolaptan bir şeyler almamanızı sağlamaktadır.
 • Kombi Tipi Buzdolabı, avantajları içerisinde belki de en büyüğü denebilecek olan avantajı ise siz evinizde değilken elektrik kesildiğinde belli bir müddet gelmediğinde yani elektriğin olmadığı aralıkta eriyecek olan malzemelerinizin sularının kolay temizlenmesi ve koku yapmasına engel olmasıdır.

İşte Kombi Tipi Buzdolabı bu şekilde avantajlara sahiptir.

Kombi Tipi Buzdolabı Fiyatları Ne Kadar?

Kombi Tipi Buzdolabı, son zamanlarda artan beyaz eşya fiyatlarından dolayı oldukça fazla zam gelmiş ürünlerden bir tanesidir. Bu sebeple de sürekli olarak değişen fiyatları kafa karıştırmaktadır. Ancak belli bir fiyat aralığı vermek gerekirse en düşük fiyatları Kombi Tipi Buzdolabı yaklaşık olarak 3300 TL gibi bir fiyata denk gelmektedir.  Aksi tarafında ise en yüksek fiyatlı Kombi Tipi Buzdolabı yaklaşık olarak 58.000 TL gibi bir fiyata denk gelmektedir. Buradan yola çıkarak da Kombi Tipi Buzdolabı fiyatlarının oldukça değişkenlik gösterdiği görülmektedir. Bunun için yapılması gereken ise bütçemize en uygun dolabı seçerek onu almak olacaktır.

En İyi Kombi Tipi Buzdolapları Hangileridir?

Kombi Tipi Buzdolabı denince akla gelen bir sürü marka vardır. Ancak bizim için önemi olan iç hacmi geniş, kullanışlı ve oldukça güzel görünen dolaplara bakmaktır. Peki, bu dolaplar için bir sıralama yapmak gerekirse karşımıza şöyle bir tablo çıkar:

 • LG GC – Q247CSBV
 • VESTEL NFK64012 EX
 • LG GC – B569BLCZ
 • SAMSUNG RB50RS334SA
 • BOSCH KGN86AID1N
 • ALTUS ALK 471 NIX
 • PROFILO BD3086IFAN
 • ARÇELİK 270531 EI
 • SİEMENS KG86NAI42N
 • REGAL NFK 48020

Şeklinde bir sıralama doğru olacaktır.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Arkom Kombi

Kocaeli, İzmit Kombi ve Klima Servisi olarak Arkom Teknik ile ısıtma ve soğutma sistemleri Klima ve kombi tamir, bakım, montaj ve onarım servis hizmetleri sunuyoruz. "İklimlendirmede çözüm ortağınız"

Facebook'ta takip edin Twitter'da takip edin Instagram'da takip edin Youtube'de takip edin Linkedin'de takip edin
Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli
Arkom Teknik® | Tüm Hakları Saklıdır.
Yukarı