Kadıköy Mah. Güvercin Sok. No:6/B İzmit/Kocaeli

Körfez Airfel Klima Servisi

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Körfez Airfel Klima Servisi

Körfez Airfel Klima Servisi

04 Nisan 2018 07:56
Körfez Airfel Klima Servisi

Klima çeşidinin belirlenmesi için Körfez Airfel Klima Servisi gibi ehil servislerden teknik destek alabilirsiniz. Çünkü klima kullanıcıları kendi işleri olmadığı için hangi klima daha iyidir hangi klima hangi alan daha gereklidir bilinemez.  Ayrıca klimaların teknik özellikleri konusunda destek almak da önemlidir. Bir şeye karar verirken kalite, fiyat ve özellikler önemlidir. Bunun için klimalarda da özellikleri bilmek gerekiyor. Son yıllarda klima çeşit ve tipleri çok artmıştır. Bunları tüm özelliklerini araştırıp kıyaslamak gerekiyor. Klimaların ısıtma, soğutma veya hava kontrol durumları iyi bir şekilde kullanıcıları yansıyor olmalıdır. Her klima bu faaliyetleri yerine getiriyordur mutlaka. Ancak bunların daha iyi ve daha kaliteli şekilde ortaya çıkıyor olması onlara büyük katkı sağlayacaktır. Klimalar niteliğinin belirlenmesi ve mekâna göre klima seçilmesi çok önemli bir husustur.

Körfez Airfel Klima Servisi, Tamiri, Bakımı ve Montajı

Körfez Airfel Klima Servisi ile klimaların seçimi gerçekleştirildikten sonra önemli olan şey klimaların iyi bir montaj işleminin yapılmasıdır. Bir klima ne kadar iyi seçilmiş ya da teknolojik olursa olsun montajı iyi bir şekilde gerçekleştirilmemişse  klimalar istenilen verimi sağlayamayacaktır. Gerçekten klimaların sistemli bir şekilde çalışmasının önündeki durum montajının iyi yapılmasıdır. Montaj işleminde kullanılan malzemeler öncesinde yapılan keşifler klimanın randımanını artıracaktır. Eğer klima iç ve dış bölümden oluşmuşsa dış bölüm hava şartlarına çok maruz kalmayacak şekilde olmalıdır. Ayrıca iç bölüm klima kullanıcılarına optimal fayda sağlayacak şekilde yerleştirilmelidir. Tüm bu süreçler en iyi şekilde yapılarak klimalar yerlerine takılırsa gerisi klimaların iyi bir kullanımı ile daha iyi çalışmış olacaktır. Körfez Klima Servisi klimaların seçim ve montajında destek verdikten sonra klima bakımlarına da en büyük destekleri sunmaya devam etmektedir. Bakım işlemi klima kullanımı bölümünde yer almaktadır. Klimalara yılda iki defa periyodik olarak bakım işlemi uygulanırsa  klimalar ilk günkü performansı ile çalışacaktır. Klimalar çok hassas cihazlar olduğu için mutlaka bakım gerektirir. Klimaların kullanım safhasındaki en önemli işlemi iyi bir bakım ve temizliktir. Bunu da yaz ve kış mevsimi başlamadan yapmak klima kullanımına daha iyi şekilde destek olur. Körfez Airfel Klima Servisi klimaların seçim, montaj ve bakım işlemlerini en güzel şekilde yerine getirdikten sonra yapılması gereken diğer bir önemli işte eğer klima bir arıza çıkartırsa bunun evladiyelik şekilde yapılmasıdır.

Körfez Airfel Klima Tamiri

Klima sistemleri iç ve dış ortamda değişik hava şartlarında faaliyetini sürdüren cihazlar olduğundan arıza meydana getirdiğinde Körfez Airfel Klima Tamiri gibi kurumsal yerlerce halledilmesi klimaların faydasına olacaktır. Klimaların ısı transfer yüzeylerinde meydana gelen kirlenmeler onların periyodik zamanlarda temizlenmesini gerektirir. Eğer buralar temizlenmesi ise çeşitli arızalarla da karşılaşılabilir. Öncelikle bir klima cihazında performansın devamlı yükselmesini sağlamak için bakım ve temizlik elzemdir. Bu periyodik bakım ve temizlik ayrıca klimaların arızalanmalarının önüne de geçecektir. Klima sistemleri içerisindeki soğutucu gazın işletme basıncında mevsime göre ayarlanması da bakım esnasında olması gereken işlevlerdendir. Peki bu ayar yapılmaz ise ne olur? Öncelikle klima sisteminin randımanında çeşitli düşüklükler olur. Tüm bu sebeplerden sonra klima cihazlarında yılda iki sefer bakım yapılması elzemdir. Bu durum özellikle klimaların arıza çıkarmasının önüne geçecektir.

Körfez Airfel Klima Servisi

Körfez Airfel Klima Tamiri klimaların çalışmamasından sesli çalışmasına kadar bir çok soruna anında çözüm bulmaktadır. Eğer bir klima hiç çalışmıyorsa öncelikle enerji beslemesi ile ilgili kısımlara göz atmakta fayda vardır. Bu kapsamda klima sistemine enerji gelip gelmediğine bakılır ve bir sorun varsa bu giderildikten sonra klimanın çalışması gerekiyor. Yine bu kapsamda enerji beslemesi konusunda sigortanın kontrol edilmesi icap eder. Sigortaya müdahale ettikten sonra tekrar çalışmaya başlasa bile bunun kök nedenine bir bakmak gerekiyor. Klimanın enerji beslemesi her şeyi ile kontrol edikten sonra uzaktan kumandanın da çalışıp çalışmadığı gözden geçirilmelidir. Bazen klimalar kumandalı ise uzaktan kumanda problemleri klimaların çalışmamasına neden olabilmektedir. Bunu test etmenin en güzel yöntemi de uzaktan kumandasız bir şekilde klimanın çalışıp çalışmadığını test etmekten geçer. Körfez Airfel Klima Servisi kapsamında uygulanan bakım konseptleri önleyici ve koruyucu şeklinde olduğundan yapılan her işlem arıza çıkmasını önleyen birer faaliyettir. Ancak sıfır bir arıza söz konusu olur mu? Elbet sıfır arızalı bir elektronik cihaz olamaz. Çünkü her elektronik cihaz gibi klimalarda malzeme yorgunluğu gibi nedenlerden dolayı bazen arızalar çıkarabilir. Ancak şunun altını çizmek gerekirse bakımlı klimalarda sürpriz arızalar meydana gelmez. Körfez Klima Tamiri ile ehil ve usta servis elemanlarınca uygulanan tamirat işlemi evladiyelik şekilde olmaktadır. Bir daha aynı yerden kolay kolay arıza çıkmamaktadır.

Körfez Airfel Klima Bakım Servisi

Klimaların iyi bir şekilde bakımının yapılması için Airfel Klima Servisi gibi yerlerden teknik destek almak elzemdir. Kullanım esnasında önemli olan şey klimaları iyi bir şekilde kullanmak ve bakımlarını yapmaktır. Klimaların bakımlarının yanında temizlikleri de çok önemli bir işlevdir. Temizlik kapsamında ise filtre temizliği gerçekten elzem bir konudur. Bu filtreler torba filtre, ulpa filtre, kompakt filtre, hepa filtre, elyaf filtre, aktif karbon filtre, cam elyaf filtre, plazma filtredir. Temizlik ve bakım kapsamında filtrelerin bazılarından bahsetmekte fayda var. Bunlardan plazma filtresini açıklamak gerekirse: klima tarafından emilen toz, polen, alerjen, sigara dumanı ve küf sporları gibi istenmeyen zararlı kirleticiler, plazma deşarj ünitesinden geçerken pozitif elektrik ile yüklenirler ve bu durumda plazma filtreler devreye girer. Sonra negatif elektrik ile yüklü yüzey tarafından tutucunun üzerine yapıştırılarak çekilirler.

Körfez Airfel Klima Bakımı

Körfez Airfel Klima Bakımı kapsamında temizlik işlemi de çok önemlidir. Temizlik kapsamında filtrelerin temizliği dört dörtlük şekilde yerine getirilmektedir. Filtreler kapsamında cam elyaf filtreler boya ve toz tutucu olarak genişleyebilen akordiyon yapıdadır. Özel işlemle birbirine bağlanmış cam liflerinden üretilmişlerdir. Maksimum kullanım sıcaklığı 150 derecedir. Aktif karbon filtreler, kaset içerisinde ya da kompakt yapıda imal edilirler. Kullanım amacı filtrasyon sistemlerinde istenmeyen kokuları tutmaktır. Sentetik elyaf hava filtreleri her türlü hava şartlarında, havalandırma sistemlerinde ön filtre olarak kullanılmaktadır. %100 polyester liflerden üretilmişlerdir. Körfez Airfel Klima Servisi kapsamında filtreler en güzel şekilde temizlenmektedir. Filtreler içerisinde klimalarda kullanılan hepa filtreler özellikle hastaneler, ilaç üretim tesisleri, laboratuvar ve gıda fabrikaları için dizayn edilmiştir. İçlerinde bulunan filtre kâğıdı pileli olarak kıvrılmaktadır. Pileler birbirinden termoplastik seperatörlerle ayrılmıştır. Alüminyundan ve MDF gövdeleri bulunmaktadır. Rijit tasarımları ve termoplastik seperatörleri olan kompakt filtreler, kıvrımlı ortam paketleriyle düşük basınç düşümüne sahiptir. Bu durum çalışma esnasında verimi artırır. Değişken hava hacimli sistemlerde kullanılan bu filtreler fan durmalarına maruz kaldıklarında bile kaliteli hava sunarlar. Körfez Airfel Klima Bakımı ile klimaların bakım ve temizlikleri en iyi şekilde yerine getirilmektedir. Temizlik kapsamında filtre temizliği önemli bir süreçtir. Onun için bunlar iyi şekilde temizlenerek hava kalitesi yükseltilmektedir.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.