Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Körfez Regal Klima Servisi

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Körfez Regal Klima Servisi

Körfez Regal Klima Servisi

03 Mart 2020 08:47
Körfez Regal Klima Servisi

Körfez Regal Klima Tamir, Bakım Servisi

Isıtma, soğutma, havalandırma ve iklimlendirme için son yıllarda özellikle kullanılan klimaların Körfez Regal Klima Servisi ile daha detaylı şekilde işlemleri görülmektedir. Bu servisin klimalar konusunda yerine getirdiği işlemlerdeki ana amaç klimaların daha rahat çalışmasını sağlamaktır. Daha iyi, daha rahat, huzurlu, sağlıklı ve emniyetli bir yaşam alanı oluşturmak için klimalarımız gerekli önemi vermeliyiz.. Yani klima sisteminin kullanımı ile varılmayan çalışılan husus rahat ve konforlu ortamlardır. Elbette bunun devamının sağlanması daha doğrusu baştan sona kadar bu şekilde olması için klima montajı, klima bakımı ve tamiratının körfez regal klima servisi gibi yerlerce halledilmesi gerekmektedir. Klimalar son zamanlarda sadece konutlarda da kullanılmamaktadır. Bunun haricinde işyerlerinde de kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Çeşitli endüstriyel işlemlerin yapılması sırasında ve bugünkü teknolojinin gerektirdiği çalışmaların sergilenmesi sırasında ortamın hem sıcaklık hem de hava anlamında uygun olması gerekiyor. Bunun için çalışılan ortamın bu şekilde olması ancak ve ancak klimalar ile sağlanabilecektir. Bu duruma havanın şartlandırılması yani iklimlendirilmede denilmektedir. Son yıllarda iklimlendirilme sadece insanların yaşam alanları için kullanılmamaktadır. Bunun haricinde tarımsal, hayvansal ve endüstriyel alanlar içinde sıklıkla kullanılır olmuştur. O yüzden klimaların kullanım alanı arttığı için daha da kurumsal servislere ihtiyaç bulunmaktadır.

Körfez Regal Klima Servisi

Körfez Regal Klima Servisi klimalarla yaşam ortamları ya da istenilen diğer ortamlar için havanın şartlandırılması veya iklimlendirmesi için gerekli çabayı sürdürmektedir. Klimalar genel itibariyle ekonomiklik ve çevreye en az zarar verecek tarzda tesis edilmiş olduklarından dolayı da her daim tercih edilen sistemlerdir.  Çevreye zarar vermemesi anlamında az gürültü çıkarmaları, çevreyi kirletmemesi gibi durumlar sayılabilir. Körfez Regal Klima Servisi iklimlendirme anlamında ihtiyaçları yeterli derecede iyi sağlayan ve aynı zamanda da kuruluş ve işletme masrafları yönünden ekonomik olan klimaların en iyi şartlarda çalışması için gerekli çabayı göstermektedir. Körfez Regal Klima Servisi mümkün olduğunca klimalar için her bakımın zamanında yapılması gerektiğini vurgulamaktadır. Klimalar bakımları yapılırsa işletme açısından ekonomik olarak çalışacaklardır. Bu durumun baştan sağlanması için de klima seçimlerinin doğru ve titizlikle yapılması gerekmektedir. Klima anlamında en önemlisi de sistemin çalıştırılacağı yapıya, amaçlara uygun şekilde yerleştirilmiş, testleri ve ayarları balansları düzgün yapılmış olmasıdır.

Körfez Regal Klima Bakım Servisi

Bakımlı klimalar her daim güvenli ve sağlıklı ortamlar demektir. Bunun sağlanması da aslında çok basit.  Yaşanılan ortamlardaki klimaların bakım ve tamiratı Körfez Klima Servisi gibi yetkili ve etkili servislerce yapılıyorsa zaten bu sağlanılmış demektir. Ancak klima bakımı yapan servislerin bir anlamda teknik servis olmaları bazen yeterli olmamaktadır. Peki ne gerekmektedir. Gereken şey aslında servis çalışanları hakkındaki durumdur. Bu kapsamda servis bünyesinde çalışanların uzman, ehil ve yeterli olması gerekiyor. Körfez regal klima servisinde  çalışanlar hem klima montajları hem de klima bakımları ve onarımları konusunda oldukça yetkin ve etkindir. Körfez Regal Klima Bakımı bünyesinde çalışan tüm kadro bakım ve onarım konusunda gerekli bilgi, beceri ve eğitime sahiptir. Özellikle bakım konusunda gerekli ehliyeti ve yetkiye sahip çalışanlar tüm klima işlemlerinde modern cihazlar kullanmaktadır.  Bu konuda hem soyut durum muayenesi hem de somut durum muayene tekniklerini kullanarak çok başarılı şekilde işlerin altına imzasını atmaktadır. Bu anlamda somut durum bakım konseptinde ekipmanlar iyi şekilde kullanılarak gerekli ölçümler yapılmaktadır. Bak, dinle, hisset ve kokla gibi yetiler kapsamında da soyut durum kontrolleri iyi bir şekilde yerine getirilmektedir.

Körfez Regal Klima Bakımı

Körfez Regal Klima Bakımı ile kapsamında duyu ile ses kontrolü yapılarak düzensiz çalışan bir parça olup olmadığının kontrolü yapılmaktadır. Yapılan işlem sırasında böyle bir parça var ise hemen ona müdahale gerekli tedbirler alınır.  Evaparatör ve kondaserin temizliği ve bakımı dikkatli şekilde yapılarak gerekli tedbirler alınır. Klima gazının yüksek ve alçak basınç değerinin kontrolü yapılarak herhangi bir aksi durumla karşılaşılırsa durum çözülür. Körfez Regal Klima Bakımı kapsamında elektrik tesisatı, voltaj ve akım değerleri gözden geçirilerek gerekli müdahaleler anında yapılır. Bunun haricinde bakım esnasında yapılması gereken tüm detaylar harfiyen uygulanarak klimaların çalışma verimliliği artırılır. Klimaların genel çalışma verimliliğinin artırılması ve daha doğrusu klimalardan beklenilen faydanın maksimum seviyede sağlanmasının temel yöntemleri bulunmaktadır. Öncelikle klima kullanmak isteyenlerin en ideal şekilde klima seçimi yapması gerekiyor. Arkasından iyi bir klima montajı gerçekleştirilmelidir. Çalışma süresince de iyi bir bakım tamirat işlemi uygulandığında ortaya gerçekten sistemli ve verimli çalışan klimalar çıkacaktır.

Körfez Regal Klima Tamir Servisi

Klimalardaki hem mekaniksel arızalar hem de elektriksel arızalar Körfez Regal Klima Tamiri tarafından optimal şekilde çözülmektedir. Klimalardaki kart arızaları elektriksel arızalar grubunda yer almaktadır. Klima sistemlerindeki kart arızalarını tekniğine uygun bir şekilde tespit edilip halledilmektedir. Gerekirse kart onarımları gerçekleştirilmekte gerekirse de  kart değişimleri yapılmaktadır. Böylece kart arızaları optimal şekilde çözülmektedir.  Kumanda arızaları da elektrik elektronik arızalar grubunda değerlendirilmektedir. Bu kapsamda arıza olarak kumandadan şüpheleniliyorsa kumanda fonksiyonları kontrol edilmelidir. Böylece kumanda ile ilgili tüm detaylar kontrol edildikten sonra kumanda fonksiyonu arızaları rahatlıkla giderebilecektir.  Yine aynı şekilde sensörde bir arıza meydan gelmişse gerekli kontrollerden sonra arızaya müdahale edilmelidir. Elbette klimadaki sensörlerin yapısı ve görevleri iyi bilinmelidir ki oluşabilecek arızaların tespiti ve giderilmesi kolay olsun. Körfez Regal Klima Tamiri kapsamında tüm elektrik ve elektronik kökenli arızalar detaylı şekilde halledilmektedir. Bu kapsamda klimalardaki elektrik devresi elemanlarında oluşan arızalar en iyi şekilde halledilerek klimalar eski performansına kavuşturulmaktadır. Genellikle klima sistemlerinde elektronik kartların iki ayrı devresinin bulunduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu devrelerin biri kumanda devresi iken diğeri de güç devresidir şeklinde belirtilebilir. Ancak şunu unutmamak gerekiyor ki birçok klima sisteminde kumanda ve güç devresi tasarımı farklı şekillerde dizayn edilmektedir.

Körfez Regal Klima Tamiri

Körfez Regal Klima Tamiri ile klimaların kumanda devresindeki elemanlarda meydana gelen arızalar kısa sürelerde halledilmektedir. Klimalardaki kumanda devresi üzerinde bulunan mikro-işlemci üzerine yazılmış programlar ile klima kontrolü ve kumandası sağlanmaktadır. O yüzden kumanda çalışmalı ki klimalara start verilsin ve gerekli ayarlar yapılabilsin. Klima demek aslında kolaylık demektir. Onun için klimaların çalışması gerekiyor. Körfez Regal Klima Tamiri ile klimaların kumandaları, sensörleri gibi arızalar en kısa sürelerde halledilmektedir. Klimalardaki mikro-işlemci bilgileri kullanıcının kullandığı kumandadan ve sensörlerden almaktadır. Böylece bir klimanın yapması gereken işin ayarlaması kumandadan ve sensörlerden sağlanmaktadır. Dolayısıyla bir klimanın ve sensörlerinin arıza yapmaması gerekiyor. Elektrik arızaları kapsamında sadece sensör ve kumanda arızaları değil tüm arızalar için gerekli onarımlar yapılarak en iyi klima sistemleri oluşturulmaktadır. Böylece klimaların sistemli şekilde çalışması için gereken tüm onarımlar evladiyelik şekilde yapılmaktadır.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.