Kadıköy Mah. Güvercin Sok. No:6/B İzmit/Kocaeli

Merkezi Sistem Klima Bakımı

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Merkezi Sistem Klima Bakımı

Merkezi Sistem Klima Bakımı

04 Nisan 2020 23:34
Merkezi Sistem Klima Bakımı

Merkezi Sistem Klima Bakımı

Merkezi Sistem Klima Bakımı, anlatmadan önce merkesi sitem klimalardan bahsetmek gerekmektedir. Klimalar hayatın büyük çoğunluğunda tercih edilmesine karşılık bazı durumlarda merkezi sistem klimaların tercih edilmesi gerekir. Bunların kullanım amacı genel olarak ısıtma, soğutma yani iklimlendirmedir. Havanın nemini alma, nemlendirme veya üretim alanında kullanımlarına da rastlanır. Endüstri alanlarında ise üretim ve saklama aşamalarında fazlasıyla ihtiyaç duyulan sistemlerdir. Gittiğiniz bir AVM, plazma veya otelde kullanılan sistemlerin genel adı da merkezi sistem klima olarak geçer. İç mekanların tamamında özellikle de geniş alanlarda kullanım şansı vermesinden dolayı tek elden kontrol sağlar. Bunun için kullanıldığı alanın genişliğine bakılarak daha çok bakım ve kontrol aşamalarına dahil olması önemlidir. Bu tarz cihazların bozulması veya beklenen verimi verememesi halinde sorun kişisel kullanımlardan daha farklı olacaktır. Müşteri memnuniyeti ise ciddi oranda etkilenir. Bakım ve onarım işlemlerine önem verilmesi gereklidir.

Bakımın Yapılması Neden Önemlidir?

Kullanım amaçlarına bakıldığında bu cihazların kişisel olarak kullanılan cihazlardan daha komplike ve gerekli olduklarını söylemek mümkün bir hal alır. Kullanılan alanda üretim veya saklama yapılması gerekiyor olabilir. Aynı zamanda içeride alışveriş yapılan bir alışveriş merkezinde bu sorun kolay çözülecekler listesinde bulunmayabilir. Bakım ve onarımların sorun oluşmasını beklemeden yapılması yaşanması muhtemel olumsuzlukların ortadan kalkmasına neden olur.
  • Geri dönüşü olmayan hasarların ortaya çıkmasını engeller.
  • Maliyetten tasarruf sağlar.
  • Enerji açısından maliyet azaltır.
  • Memnuniyeti artırır.
  • Uzun süreli kullanım şansınızı yükseltir.
Bu veya buna benzer nedenler kapsamında düşünüldüğünde bakım işlemlerinin rutin olarak yapılması gerekliliği ortaya çıkar. Bakım için seçilecek olan servisin ise araştırmalar sonucunda belirlenmesi önerilir.

Servisin Bakım Sırasında Yaptıkları Nelerdir?

Teknik servisten destek almak ve merkezi sistem bir klima sisteminize bakım yaptırmak istediğinizde bu konuda bilgi sahibi olmanız önem taşır. Bu sayede yapılacak olan işlemleri de sıralamasını da bildiğiniz için kolay bir şekilde kontrol şansı yakalarsınız. Bu işlemleri yaparken ilk olarak temizlikten başlanır. Ardından merkezi kontrol noktasında hareketli durumda olan kısımların çalışıp çalışmadığına bakılır. Bunlar arasında genelde fan gibi kısımlar vardır. Ayrıca gelen enerjinin düzeyi ölçülür ve hava akımının kalitesine de göz atılır. Buna benzer birçok işlem yapılırken aynı zamanda iklimlendirme konusunda katlarda var olan kontrol noktaları da elden geçirilmelidir. Çünkü eşit ısı dağıtımında sorun olması en sık karşılaşılan durumlar arasında yer alır.

Merkezi Sistem Klima Bakımı İçin Servis Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Merkezi sistemler daha kurumsal ve firma bazlı yerlerde tercih edildiğinden dolayı bu konuda tecrübesi olan bir servis ise çalışılması gerekir. Kurumsal bir planlama çerçevesinde çalışan servislerde iş ve zaman bölümüne dikkat edilir. Klima Servis veya bakım talebinde bulunduğunuz işlemlere öncelik vermekle uğraşmayan, iletişimde sorun yaşadığınız bir firma size her açıdan sorun olarak geri döner. Sorun olmaması adına belgesi olan, eleman sayısı yeterli, tecrübeli ve alanında olumlu yorumlar alan, kurumsal çalışmayı bilen ve benimseyen bir servis edinmelisiniz. Rutin olarak anlaşma yapmanız durumunda size daha uygun kampanya ve fiyatlar da sunmaları mümkün olur.

Merkezi Sistem Klima Bakımı Maliyeti Yüksek Midir?

Maliyetler birçok faktöre göre değişkenlik gösterir. Bu değişkenliğin sebebi de kullanım, yapılacak işlem veya diğer etmenlerdir. Sürekli tercih ettiğiniz Kocaeli Arkom Teknik den destek almanız daha uygun rakam almanıza ön ayak olabilir. Bazı durumlarda ise kampanya dönemlerini tercih etmek için beklemeniz gerekebilir. Böylece indirimli rakamlar elde edilir. Yapılacak olan işlemlere ve vrf klima sisteminin büyüklüğüne göre yetkili servisten uygun maliyet talep edebilirsiniz. Araştırmadan karar verilmemelidir.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.