Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Petek Nasıl Temizlenir?

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Petek Nasıl Temizlenir?

Petek Nasıl Temizlenir?

04 Nisan 2020 09:50
Petek Nasıl Temizlenir? Petek Nasıl Temizlenir? Kombi bakımı pek çok kişinin farkında olduğu enerji tasarrufu konusunda önem arz eden konular arasında  yer almaktadır. Fakat pek çok kişi bu durumun farkında olsa da kombi bakımı konusunda tembellik yapmaktadır. Hatta bazen petek nasıl temizlenir? Sorusundan yola çıkarak kendisi bu çalışmaları yapmaya çalışmaktadır. Oysa petek temizliği Ya da kombi bakımı kesinlikle alanında uzman kişiler tarafından yapılması gereken önemli çalışmalar arasında yer almaktadır. Özellikle petek temizliği konusunda kullanılan malzemeler herkes tarafından temin edilemeyen ve petek temizliğini en sağlıklı şekilde gerçekleştiren maddelerden oluşmaktadır. Zaten kombi bakımı başlı başına uzmanlık isteyen bir alandır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Petekler sıcak su dolaşımının yardımıyla tüm alanın sıcak olmasına yardımcı olan sistemlerdir. Bu sistemler aşınmalar sonucunda oluşan tıkanıklıklar peteklerin çalışmasını zorlaşabilir. Aslında petekler ilk kullanıldığı zaman çok iyi performans sağlar. Ancak yıllar boyu kullanılan petekler zamanla performansını düşürebiliyor. Bu durum peteklerin bozulmasına, tıkanmasına ve hatta ısıtma sorunları gibi pek çok probleme yol açabilir. Peteklerin temizliği yapılmadığında eskisi kadar ortamları ısıtmayacaktır. Bu gibi sorunların önüne geçmek içinde petek temizliği büyük önem taşıyor. Fakat petek temizliğinde yapılabilecek en ufak hatalar daha fazla probleme yol açabilir. O yüzden peteklerin bakımı ve temizliği profesyonel olarak yapılmalıdır.

Petekler Ne Zaman Temizlenmelidir?

Petek temizliğini aksatmamak son derecede önemlidir. Petek Nasıl Temizlenir?, Gözle görülmese de, peteklerin iç kısımları birçok sebepten dolayı tıkanır. Genellikle çok fazla kullanımdan sonra bu sorunlar ortaya çıkıyor. Eğer petekler tıkanırsa tasarruf elde etmez ve ortamları ısıtmaz. Aynı zamanda peteklerin performansı zamanla düşer. Bunların önüne geçmek adına temizleme aşamalarının gerçekleştirilmesi gerekiyor. Profesyonel olarak yapılan işlemler genellikle uzun süre dayanıklılık sağlar. Temizleme işlemlerini yılda bir kez yaptırabilir veya herhangi bir sorun olduğunda petek temizliğine başvurabilirsiniz. Güçlü petekler için temizleme işlemlerini göz ardına almamalısınız. Aksi taktirde petekler daha fazla tıkanarak, zarar görmesine neden olabilir.

Petek Temizliğinin Önemi

Kullanılan petekler yıllar sonra arıza problemlerine yol açabiliyor. Genellikle petekler alt ve üst kısımları ısınmaz. Yani peteklerin bazı bölgelerinde ısınma sorunları olabilir. Bununla beraber musluklardan az su geliyorsa, kombiler sesli çalışıyorsa ve sıcak su sorunu yaşıyorsanız, petek temizliğine ihtiyacınız olduğunu anlayabilirsiniz. Bu gibi birçok sorun petek ve kombilerin zayıflamasına neden olur. Güçlü ve daha verimli petekler için temizleme işlemlerinin aksatılmaması son derecede önemlidir.

Petek Temizliğinin Faydaları Nelerdir?

Petek temizleme işlemlerinin faydalarını saymakla bitiremeyiz. Bu konuda sizlere çok avantaj sağlayacaktır. Genel olarak petek temizliğinin faydaları;
  • Yakıt tasarrufu yapmaya yardımcı olur.
  • Kombilerin ve tesisatların ömrünü uzatır.
  • Isınma sorunları ortadan kalkar.
  • Peteklerin daha dengeli çalışmasını sağlar.
  • Evleri ve mekanları daha iyi ısıtır.
  • Kombinin ekonomik ve gürültüsüz çalışmasını destekler.
Böylelikle peteklerde oluşan ısınma sorunları temizleme aşamaları sayesinde ortadan kalkar. Düzenli ve belirli aralıklarla peteklerin temizliği mutlaka yapılmalıdır.

Petek Temizleme Aşamaları Nasıl Gerçekleşiyor?

Petek Nasıl Temizlenir?, Petek temizleme aşamalarının profesyonel adımlarla yapılması son derecede önemlidir. Bu sebeple uzman kişilere başvurmanızı tavsiye ederiz. İlk aşamada tüm kombi, vana ve petekler gözden geçirilir. Eğer tamir gerektiren bir durum varsa bu değerlendirilir. Gerekli kontrollerin ardından temizleme işlemleri yapılır. Petek temizleme aşamaların etraf kesinlikle temizlenmez. Profesyonel yapılan uygulamalarda peteklerin iç ve dış yüzeyleri tamamen temizlenir. Tüm borular kontrol edilerek temizleme aşamaları gerçekleşir. Petek temizleme aşamaları çoğunlukla kısa sürer. Ancak peteklerde çok fazla sorun mevcutsa, işlem süresi birkaç saat sürebilir. Temizleme aşamalarından hemen sonra peteklerde farkı görebilirsiniz. Böylelikle daha uzun süre sorun yaşamadan kullanabilecek ve ısıtma sorunlarından kurtulabileceksiniz.

Temizleme Aşamalarından Sonra Petekler Nasıl Çalışır?

Petekler profesyonel ve doğru aşamalarla temizlendiği sürece, çok iyi düzeyde performans sağlar. Temizleme aşamalarından hemen sonra gözle görülür faydalar sağlar. Alt ve üst kısımlar daha iyi ısınır, odalar kısa sürede ısınır ve peteklerde uzun süre arıza problemleri görülmez. Ayrıca kombiler verimli ve güçlü çalışır. Peteklerin iç kısımları temizlendiği için kombinin derecesini arttırmanıza bile gerek kalmaz. Bu sayede maddi anlamda tasarruf etmenize yardımcı olur. Sizlerde belirli periyotlarda petek temizleme işlemlerine başvurabilirsiniz.

Petek ve Kombi Temizliği

Kombi bakımı konusunda güvenli bir servisten destek almak en doğru davranıştır. Körfez Vaillant Servisi kombi bakımı konusunda müşterilerine hızlı ve kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Kış ayları gelmeden yaptırılan kombi bakımları ev sahiplerine ciddi şekilde ekonomik katkıda bulunmaktadır. ülkemizde son yıllarda yükselen doğalgaz fiyatları ile herkesin ekonomik kazanımlara özelikle kış aylarında ihtiyacı vardır. Sadece maddi konuda değil yapılan kombi bakımları sağlık açısından da ev sahiplerine pek çok avantaj sağlamaktadır. Odalarda bulunan peteklerin temizlenmesi kullanıcılar temiz bir ortamda ısınmaktadır. Ayrıca kombi bakımı ile olası kazaların ve patlamaların önüne geçilmektedir. Böylece sağlık açısından ciddi problemler, oldukça cüzi miktarlarda yapılan harcamalar ile önlenmektedir. Sağlık ya da daha sonraki büyük problemlerin önlenmesi için kombi bakımı olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Vaillant Servisi İzmit, bu çalışmaları en iyi şekilde yaparak müşterilerine daha sağlıklı bir ortam sunmaktadır. Kombi bakımı ya da onarımı için kaliteli servis hizmetleri veren servis, bu çalışmalarda petek temizliği ve kombi bakımı için özenle çalışmaktadır. Uzman bir teknik ekip ile servis sadece Vaillant marka değil tüm markaların kombilerine bakım yapmaktadır. Yapılan bakım çalışmaları, kısa sürede tamamlanarak servis müşterileri her açıdan memnun edilmektedir. Her model kombiler için hizmet veren servisin tüm kombi modelleri için özel eğitim almış çalışanları bulunmaktadır. böylece servis çalışanları eğitimleri ve deneyimleri ile oldukça kaliteli bir servis çalışması sergilemektedir.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.