fbpx
Size bir telefon kadar yakınız
0 262 331 15 69
Dil Seçin
trende

Petekler Ne Zaman Temizlenmeli?

Petekler Ne Zaman Temizlenmeli?

Kocaeli Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

Petekler kombi ve kalorifer kullananların ısınmalarını sağlayan parçalardır. Sistem peteklerin içerisindeki suyun kombi ve kalorifer yardımıyla ısıtılarak, ortamın ısınmasını sağlamak şeklinde gerçekleşir. 

Zaman içerisinde peteklerdeki su tesisata zarar vermeye başlar. Peteklerin içerisindeki su sebebiyle kireçlenme, tortu birikimi ve çamur birikimi olur. Bu kalıntılar temizlenmezse, ısınmada problemler yaşamamız muhtemeldir. Bu sorun sadece ısınmayla kalmayıp, maddi açıdan külfete sebep olur. Isınma amacıyla kombi ve kaloriferlerde kullandığımız yakıt cinsi ne olursa olsun, daha fazla tüketmemize, dolayısıyla daha fazla para harcamamıza nedendir. Bu sebeple peteklerimizi belli periyotlarda temizletmemiz gerekir. Petek temizliğinin ne zaman olacağını belirtmek gerekirse, ısınmada sorunlar yaşamayı beklemeden yapmamız uygun olacaktır.

Bazı bölgeler daha soğuk olduğu için kombi ve kaloriferler daha fazla kullanılmaktadır. Bu yörelerde daha sık petek temizliği yapmak uygun olacaktır. Bu süre belki yılda bir defaya bile denk gelebilir. Bazı yöreler ise, daha ılık iklim koşullarına sahip olduğu için, 2 veya 3 yılda bir yapılacak petek temizliği yeterli gelecektir.

Petek temizliği ihtiyacı hissettiğinizde, petek temizliği fiyatları konusunda tereddüt yaşamanız normaldir. Eğer güvenilir ve servis hizmeti olan firmaları tercih ederseniz, size çıkarılan maliyetlerde, gönül rahatlığı ile petek temizliğinizi yaptırabilirsiniz. Bu işlemi yaptıracağınız firmaların kurumsal kimliklerinin olmasına lütfen dikkat ediniz. Çünkü aldığınız hizmetten herhangi bir memnuniyetsizliğiniz olursa, karşınızda muhatap bulmanız açısından bu son derece önemli konudur.

Petek temizliği fiyatları belirlenirken, ısınma amaçlı kullandığınız petek sayısının ve peteklerinizin ne kadar süre kullanıldığı oldukça önemlidir. Petek temizliğini yaptıracağınız firmaya, petek sayınızı ve kullanım alanınızın büyüklüğünü belirtirseniz, petek temizliğinin maliyetlerine daha rahat ulaşabilirsiniz. Yapılacak petek temizliği daha sağlıklı ısınmanızı ve tasarruf etmenizi sağlayacak en önemli etkendir.

Siz bu şekilde bilinçli davranırsanız, çevre temizliğine de katkı sağlamış olacaksınız. Daha fazla yakıt yakmayarak, çevrenin daha az kirlenmesine sebep olacaksınız. Bütün bu saydıklarımız, sağlıklı ısınmanın nasıl olacağını göstermektedir. Bundan sonra peteklerinizin temizliğine dikkat ederek, sıcak ortamlarda yaşamanın önünü açabilirsiniz, karar sizin!

Kocaeli-Kombi-Klima-Servisi