Size bir telefon kadar yakınız
0 262 331 15 69
Dil Seçin
trende

Sıkça Sorulan Sorular

Kocaeli Kombi Klima Soruları

AKLINIZDA SORU İŞARETİ KALMASIN
Siz değerli ziyaretçilerimiz için sıkça karşılaştığımız soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunduk.
Kombinin su basıncı kaç olmalıdır?
Basınç ayarı Minimum 1, maksimum 1.5 bar da olmalıdır.
Kombimin su basınç seviyesi sürekli düşüyor ne yapmalıyım ?
Cihaza iki yıl veya daha fazla süredir bakım yapılmamış ise teknik servis tarafından genleşme tankının basıncı kontrol edilmelidir.Genleşme tankı basıncın düşük olması da sistem basıncının düşmesine neden olur. Genleşme tankının basıncı yeterli seviyeye getirildiği halde sistem basıncı düşüyor ve cihazdan içinden su damlamıyor ise tesisatta kaçak vardır. Isıtma tesisatı tesisatçı tarafından kontrol edilerek kaçak giderilmelidir.
Kombimi en ekonomik nasıl kullanabilirim, birkaç peteği kapatmak tasarruf sağlar mı?
Doğal gaz tüketimi dairenin izolasyonuna göre büyük farklılıklar göstermektedir. Dairenizin dış cephelerinde izolasyon yok ise; yaptırılması büyük oranda enerji tasarrufu sağlayacaktır. Ayrıca sıcaklık ayarı cihaz üzerinden yapılıyor ise gece sıcaklığı gündüz sıcaklığına göre düşürülmelidir. Dış hava sıcaklığına göre de sıcaklık ayarları değiştirilmelidir. Bu sıcaklık ayarlarını yapmanın en kolay yolu bir oda termostatı veya dış hava duyargalı regler kullanmaktır. Bu otomatik kontrol cihazları ısıtma sistemini ayarlanan sıcaklığa ve yapılan zaman programına göre çalıştırarak tasarruf sağlayacaktır.

Bazı petekleri kapatmak tasarruf sağlar ama bu tasarruf kapatılan peteğin oranında olmaz, daha az olur. Yani mevcut peteklerin yarısını kapatmak % 50 enerji tasarrufu sağlamaz.

Kombime neden bakım yaptırmalıyım, hangi aralıkla bakım yapılmalıdır?
Yapılan bakımdan sonra kombinizin randımanı artar, kullanım süresi uzar, doğalgaz tasarrufu sağlar, kombinizin konforlu bir şekilde uzun yıllar boyunca sizlere hizmet etmesini sağlar. Kombinize garanti süresi bitiminden sonra (İlk iki yıl bakıma ihtiyaç duyulmaz), yılda bir kez bakım yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.
Oda termostatı ne işe yarar, ne gibi avantaj sağlar ?
Isıtma sistemini ayarlayan sıcaklığa ve yapılan zaman programına göre çalıştırır, sıcaklık konforu ve yakıt tasarrufu sağlar.
Kombimi gece kapatmak yakıt avantajı sağlar mı?
Yanmaya uzun süreli ara vermek sistemin ve ısıtılan mekânın ısısının çok fazla düşmesine neden olacaktır. Cihazı kapatıp açmak ısıyı tekrar istenilen değerlere getirmek için daha yüksek gaz oranında çalışmasına ve gaz tüketiminiz artmasına neden olur. Çok uzun süreli ayrılımlar dışında cihaz kapatılmamalı ve cihaz minimum ısı değerine ayarlanmalıdır.
Panel Radyatörüm hiç ısınmıyor?
Lütfen çift tırnak gibi özel karakterler kullanmayınız.