Kadıköy Mah. Güvercin Sok. No:6/B İzmit/Kocaeli

Teknik Servis Hizmetlerinde Kalite

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Teknik Servis Hizmetlerinde Kalite

Teknik Servis Hizmetlerinde Kalite

04 Nisan 2020 00:05
Teknik Servis Hizmetlerinde Kalite Teknik servis hizmetlerinde kalite, konusu servisler beyaz eşyaların ve her türlü elektroniklerin uzun süreli kullanımı, tamir ve bakım işlemleri için gereklidir. Teknik servisler belgeleri olan, belli tecrübe ve birikme sahip, alanında uzman ekipleri olan yerler olmalıdır. Her servisten hizmet alınmaz. Beklenen kalitenin elde edilmesi için ise araştırılması ve tecrübelere göre karar verilmesi oldukça önemlidir. Bunun için mutlaka ne kadar süredir faaliyette olduğu, kullanıcıların yorumları, elemanlarının sayısı ve donanımı, tamir ve bakımda kullanılan malzemelerin orijinal olup olmadığı gibi detaylara mutlaka bakılmalıdır. Kaliteli bir hizmet almak için dikkatli bir araştırma şarttır. Hizmet alacağınız kuruma olan güveniniz büyük oranda memnuniyetinizi de etkileyeceğinden dolayı bilinçli olunmalıdır.

Teknik Servis Hizmetlerinde Kalite Nedir?

Teknik servis olarak internette arama yaptığınızda sayısız sonuçla karşılaşma durumunuz olur. Bu sonuçların arasından size uygun olanı ve kaliteli hizmet vereni bulmak için bazı şartlarınız olmalıdır;
  • Servis uzun zamandır faaliyette olmalıdır,
  • Donanım ve eleman açısından yeterli olmalıdır,
  • Verdiği süreye sadık kalmalıdır,
  • Teslimat veya onarım zamanında yapılmalıdır,
  • Belgesi olmalıdır.
Bu şekilde özellikleri belli olan bir servisten hizmet almanız daha kaliteli hizmete ulaşmanızda yol gösterici olacaktır. Kullanılan malzemelerin orijinal olmaması da fazla maliyet oluşmasına ve verim alınmamasına neden olur. Bunun için dikkat edilmelidir.

Teknik Servisin İletişiminde Hizmet Kalitesi

Kocaeli bölgesinde Teknik servisten hizmet almak istediğinizde yapmanız gereken ilk adım iletişime geçmek olmalıdır. İletişime geçeceğiniz servisin 7/24 şekilde talep alması önemlidir. Her konuda bilgi alabileceğiniz, soru sorabileceğiniz ve buna benzer durumlarda iletişime geçeceğiniz bir hat olması gerekir. Bu hattın da yeterli elemanı olan ve iletişime önem veren bir kurum tarafından cevaplanmaması mümkün olmaz. Bunun için mutlaka servisin iletişim kanallarını kontrol ederek işe başlamalısınız. Verilen tarihte ve saatte adrese gelmeyen bir ekip için telefonlarını açmayan bir kurumdan bilgi almak zor olacaktır. Kaliteli hizmet anlayışına da ters bir durum söz konusu olur.

Elemanların Bilgi ve Donanımı

Elemanların yeterli donanıma sahip olması size geri dönüş açısından daha kısa sürede çözüm anlamına gelir. Kombi Klima Servisi için keşif ve değerlendirme için gelen ekip kısa süre içinde size olası sorun başlıklarını söyler. Ardından konu hakkında yeterli bilgilendirme yaptıktan sonra güven sağlar. Bu durum memnun kalmanız ve kolaylıkla aynı servisin hizmet kalitesini tercih etmenize dayanak teşkil eder. Gelen elemanın sorunu tespit edememesi veya çözüm hakkında bilgi verememesi servisten alacağınız verimin düşük olacağının en büyük kanıtı niteliğindedir.

Servisin Uzun Süredir Hizmet Vermesi

Hizmet almak istediğiniz bir firmanın uzun süredir faaliyette olması da kaliteli hizmet konusunda size yol gösterici olacaktır. Çünkü uzun zamandır olumlu yorumla ve geri dönüşler elde etmesi beklenen bir servis için referans sunamamak hizmet kalitesinde bir sorun olup olmadığının sorgulanmasına neden olacaktır. Bundan dolayı mutlaka web sitesi, kuruluş veya referanslar kısmına dikkat edilmelidir. Alacağınız hizmet için bu da kalite açısından gerekli bir detaydır.

Maliyet ve Kalite İlişkisi

Bazı müşteriler mümkün olan en düşük fiyatı vererek en iyi kaliteyi almak isterler. Bu durum ticaret kuralları açısından bile ters olur. Kampanya veya diğer özel dönemler olmadıktan sonra bunu elde etmek zordur. Maliyet ve kar arasındaki ilişkiye bağlı olarak uygun maliyet vermek isteyen firmalar kaliteden ödün verme yolunu seçebilirler. Değerlendirmenin buna göre yapılması ve kalite ile maliyet arasındaki ilişkiye bakılması gerekir. Bu sayede teknik servisler arasından kolaylıkla seçim yapar ve en kalitesini bulmaya çalışabilirsiniz.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.