Kadıköy Mah. Güvercin Sok. No:6/B İzmit/Kocaeli

Termostatik Vana

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Termostatik Vana

Termostatik Vana

07 Temmuz 2015 08:47
Termostatik Vana

Termostatik Vana İle Tasarruf İmkanı

Termostatik vana, odanızın sıcak­lığını koruyan otomatik kontrol elemanıdır. Termostatik başlık içinde bulunan sıvı sensör, oda sıcaklığı arttığında genleşir ve gövde milini iterek vanayı kapatır. Oda sıcaklığı düştüğündeyse büzü­lür, içeride sıkışmış olan yay mili geri iter, vana tekrar açılır. Termostatik Vana ile ilgili bilmeniz gerekenler * Oda sıcaklığında 1 °C’lik azalma, yaklaşık %6 tasarruf anlamındadır. * Radyatör soğursa vana ayarını değiştirmeyi­niz. Radyatör yüzeyinin soğuması, ortam ısısının istenilen dereceye ulaştığı anlamına gelir. Bu durumda radyatörün üst kısmı sıcak, alt kısmı soğuk olabilir. * Termostatik vananın hava ile temasını kesmeyi­niz. Vana önüne herhangi bir eşya yerleştirmek isterseniz arada en az 15 cm’lik boşluk bırakı­nız. Termostatik vana kullanımı yakıt tasarrufu yapmamızı sağlamaktadır. Günümüzde kombi sistemleri en gelişmiş ısınma sistemleri arasındadır. Fakat teknolojinin ilerlemesi ile yeni kombi sistemleri ve daha az yakıt yakına yardımcı olacak kombi sistemleri icat edilmektedir, şuan kullanılmakta olan sistemlerden en tasarruflusu termostatik vana sistemleridir. Termostatik vana sayesinde her odanın ısısını istediğiniz oranda ayarlayabilirsiniz ve böylelikle tasarruf yapmış olacaksınız. Kombi sistemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli özellik yakıt tasarrufu ve yakıtın güvenli bir şekilde kombi tarafından ısıya çevrilmesidir. Sizin için en güvenli ve tasarruflu kombi sistemlerini evlerinize montaj yapmakta ve kombilerde kullanılan vana gibi parçaların en kalitesini siz müşterilerimiz için özenle seçmekteyiz.

Kombi Servisinden Termostatik Vana

Kombi tamiri ve ayarları için insanlar bazı firmalarla iletişim ve ulaşım sıkıntısı çekmektedirler, bizim firmamız ise size 24 saat ulaşım sistemi sunmakta aynı zamanda sınırsız hizmet vermektedir. Sizin için en kaliteli ve tasarruflu vana tamiri, vana arızası, vana ayarları gibi sorunlarda destek olmaktayız. Uzman ekibimiz sayesinde termostatik vana ayarları kısa bir süre içerisinde yapılır, vana arızaları kısa bir süre içerisinde tamir edilip gerekli olan yedek parçalar firmamız tarafından karşılanır. Yedek parça değişimi ya da parça değişimi gibi onarım işlemleri için ücretler müşterilerden temin edilmektedir. Termostatik vanalar tüm Avrupa ülkelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır ülkemizde ise birçok bölgede kullanılmaya başlanmış ve tasarruf için önem taşımaktadır. Termostatik vanalar oda belli bir ısıya ulaştığında kendiliğinden ısı ayarını otomatik olarak düşürmektedir böylelikle odanın ısısını siz istediğiniz oranda ayarlayabilirsiniz. Termostatik vanaların kullanımı kolaydır müşterilerimiz için uzman ekibimiz tarafından termostatik vana kullanımı montaj işlemleri sırasında anlatılmakta ve bilgi verilmektedir. Termostatik vana kullanımı kolay ve zahmetsizdir, siz değerli müşterilerimiz için her türlü hizmeti sunmaktayız.

Termostatik Vana

Termostatik vana ismi verilen ürünler, peteklerinizin giriş kısmına takılarak, evin ısınmasında yüzde kırka kadar enerji tasarrufu sağlamanıza yardımcı olmaktadır. Termostatik vanalar içerisinde bir madde bulundurmaktadır. Bu madde ortam ısısına göre genleşmekte ve büzüşmektedir. Oda ısısı, belirlenen derecedeyse, nesne genleşerek termostatı kapatır, soğumaya başladığında da tam tersi olarak büzüşür ve ısı akışının tekrar gerçekleşmesi sağlanır.

 

Tersostatik Vana Çeşitleri

Termostatik vana hizmeti sağladığımız işletmemizde, kombilerinizin daha verimli çalışması için pek çok çözüm önerisi de sağlıyoruz. Müşterilerimize her alanda hizmet sunarak, kış aylarında soğukta kalmalarını önleyecek hizmetler veriyoruz. Vana seçeneklerimiz arasında bulunan dik ve köşe tipler, evlerinizin şekline ve termostatı kullanacağınız alana göre değişebilmektedir. Ürün seçimini en uygun şekilde gerçekleştirerek, montajını sağlıyoruz. Kaliteli ürün ve hizmetlerimizi, her zaman kaliteli malzemelerle destekliyoruz. Özellikle vana konusunda müşterilerimize pek çok çeşit de sunuyoruz. Hem fiyat alanında değişkenlik gösteren ürünlerimiz arasından seçimler yaparak, dilediğiniz ürünümüzü ve hizmetimizi satın alabilirsiniz.

Termostatik Vanaların Artıları

Termostatik vana hizmetimizden faydalanan müşterilerimiz, kısa sürede evlerindeki ve bütçelerindeki değişimi fark edecektir. Evlerinizin derecelerini ayarlamak zorunda kalmayacağınız özelliğe sahip olan vanalar, doğru ve sağlıklı şekilde monte edilmelidir. Sürekli olarak kombi ayarı yapmak yerine çok daha fazla hizmet sunan termostatik vanalarımız:

 • Evlerinizin her odasını dilediğiniz dereceye getirmenize yardımcı olur,
 • Yaşam alanlarınızın çok daha konforlu bir sıcaklıkta seyretmesini sağlar,
 • Tasarruf ederken, üşümenizi ve sıcaklamanızı engeller,
 • Kontrolü sürekli elinizde tutmanıza gerek kalmaz.

Sizler de evlerinizdeki peteklerinize, termostatik vana taktırmayı düşünüyorsanız, işletmemizle iletişime geçebilirsiniz. Ürünlerimizi her zaman kaliteli ve sizleri çok uzun yıllar götürecek ürünler seçiyoruz. Böylece hem müşterilerimizin memnuniyetini sağlıyor, hem de onları mağdur etmiyoruz.

Termostatik Vana Nasıl Kullanılmaktadır?

Her peteğin, kendisine has bir vanası vardır. Bu vanalar tamamen kapatmaya ve açmaya yarar. Bu vanalarla aynı görüntüye sahip olan termostatik vanaların üzerinde rakamlar yer alır. Bu rakamlar, farklı derecelere denk gelmektedir. Müşterilerimize bu dereceler ve sıcaklıklar hakkında da bilgi vererek onların en düzenli ve konforlu şekilde ısınmasını sağlıyoruz. Termostatik vanalarda birden beşe kadar numaralar yer alır. Bu numaralar sırasıyla 12, 16, 20, 24, 28 dereceleri işaret etmektedir. Evlerinizin ve bulunduğunuz odanın kaç derecede olmasını istiyorsanız, vanayı o numaraya gelene kadar çevirmeniz yeterli olacaktır.

Termostatik Vana Sorunları

Termostatik vanalarınızda yaşadığınız sorunlarda da işletme olarak yanınızdayız. Önceden aldığınız fakat kullanımında sıkıntı yaşadığınız termostatik vanalarınızın bakımlarını sağlıyoruz. Bu vanalarda sık karşılaştığımız sorunlara değinmek gerekirse:

 • Vana çekirdeğinin bozulması,
 • Bağlantı dişinde kırılmalar yaşanması,
 • Aşırı yük emniyetinin bozulması,
 • Sıvı hissedici elemanın özelliğini kaybetmesi olarak değişmektedir.

Günümüzde, müşterilerimiz bu tip sorunlarla ya da bunlardan hiç haberi olmadan peteklerim ısınmıyor sorunuyla bizlere danışmaktadır. Evlerine giderek yaptığımız bakım ve tamirlerimiz sonucunda, onlara kaliteli ve tekrar kullanılabilir hizmetlerimizi sağlıyoruz.

Termostatik Vana ile Sık Karşılaşılan Durumlar

Kombilerin etkili şekilde çalışmasını engelleyen birkaç durum vardır. Bu durumlar, genellikle peteklerin ısınmamasıyla sonuçlanmaktadır. Kombilerinizin çalışır durumda olduğundan emin olmalısınız. Sonrasındaysa, vanalarınızın üzerinde herhangi bir örtü olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Sıcaklığı hissederek çalışan bu vanaların, sürekli ayarlanan derecede kalması, peteklerinizin ısınmasını engelleyecektir. Ayrıca vanalarınızın düzgü monte edilmemesi de çalışma performansını etkilemektedir. Bazı sorunlar sadece vana kaynaklı değildir, bu tip sorunlar ana kombi gövdesinden kaynaklanabileceği gibi peteklerinizden de kaynaklanabilir. Kombinin iç kısmındaki bozukluklar ve peteklerin içinde biriken kir bozukluğa sebep olabilmektedir. Bir uzman görüşü almak için bizlerle iletişime geçebilir, kombilerinizin sorununun ne olduğunu en hızlı şekilde öğrenebilirsiniz.

Vanayı Sürekli Açıp Kapatmayın

Evlerinize sadece geceleri uğruyor, bu yüzden de sürekli olarak kombiyi çalıştırmak istemiyor olabilirsiniz. Kombinin her gece tekrar çalıştırılarak, gündüz kapatılması çok büyük bir enerji israfını ortaya çıkartmaktadır. Boru içerisindeki suların ısınması ilk adımı, sonrasında evin ısınması ikinci adımıdır. Bu adımları kombiniz tamamlayana kadar çok uzun süre geçecek ve elektrik harcayacaktır. Bunun yerine termostatik vanalar üzerindeki yıldız sembolünü kullanabilirsiniz. Bu işaret evin yedi ile sekiz derece aralığında tutulacağını gösterir. Hem evinizin çok daha hızlı ısınmasına yardımcı olur, hem de enerji tasarrufu sağlarsınız.

Petekleriniz Yeterince Isınmıyor Mu?

Evlerimizde kullandığımız, ısı kontrolü sağlayan ürünler arasında yer alan petekler, çoğu insanın evinde istedikleri etkiyi vermemektedir. Pek çok sebebi olabilen bu verimli çalışma durumunun başında, üç sebep gelmektedir. Bu sebepler:

 • Kombi pompasında yaşanan sıkıntıdan kaynaklı,
 • Petek içinin kirli olmasından kaynaklı,
 • Dirsek sayısı çok olan tesisat kaynaklı sıralanabilir.

İşletmemiz, peteklerinizden verim almanıza yardımcı olacak hizmetleri sağlamaktadır. Müşteri memnuniyeti ve odaklılığı sayesinde, sizlere kaliteli hizmet vermeyi ilke edindiğimiz işletmemiz, her zaman yanınızda olarak, kombi bakımlarınızı gerçekleştirmekte ve verimli çalışmasını sağlamaktadır.

Termostatik Vana Montajı

Hizmetlerimizi gerçekleştirirken, sizlere en faydalı olacak imkanlarımızı kullanıyoruz. İşletmemizde, müşteri memnuniyetini birinci planda tutuyoruz. Bu yüzden de termostatik vanalarınızın bakımını, tamirini ve montajını da yapıyoruz. Tesisat montajı sağlarken, evlerinize hiçbir zarar vermiyor, hızlı bir şekilde bilinçli olarak işlemleri gerçekleştiriyoruz. Ürünlerinizin ilk olarak vana gövdesini takarak işe başlıyoruz. Radyatör kısmına tesisatın montajını sağlamak uygulamamızın ilk adımı oluyor. İkinci adım olarak ürünün esas iş gören kısmı algılayıcının montajını gerçekleştiriyoruz. Böylece ürününüz çalışmaya hazır duruma geliyor.

İşletmemizden hizmet almak isteyen tüm müşterilerimiz, bizleri telefonla arayarak randevu alabilir ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgilere kavuşabilir. Günümüzde, bazı montaj hataları, termostatların düzgün ve verimli çalışmasını etkilemektedir. Hatalı montaj olarak isimlendirdiğimiz bu tip durumlarda, termostatın yönü çok önemlidir. Özellikle peteklerin yeterince ısınmadığını ve termostatik vananın çalışmadığını belirten müşterilerimizin bu hatalara dikkat etmesi gerekmektedir. İki tip vana duruşu bulunmaktadır. Düz gelen bir boru hattını takip edecek şekilde vananın konumlandırılması birinci seçenektir. Dik köşeli gelen bir diğer hattın konumlandırılması için köşeli vanalar da kullanılabilir. Yanlış olarak bilinen vana konumlandırmaysa, vana başlığının aşağı ya da yukarı bakacak şekilde yerleştirilmesinden kaynaklanır. Evlerinizdeki vanalarda bu sıkıntılar varsa, mutlaka bizlerle iletişime geçmelisiniz. Aksi takdirde, vanalarınızın işlevi yok olmakta, evlerinizde ve petekleriniz üzerinde hiçbir yetkisi kalmamaktadır.

Termostatik Vanayı Hangi Sistemlerde Kullanabilirim?

Termostatik vanaları, kombilerinizin özelliklerine göre kullanabilirsiniz. Kombinizin modelinde, by-pass özelliği bulunuyorsa, bu tip vanaya da izin veriyor demektir. By-pass kelimesi, bilindiği gibi bir akımın kapalı olsa bile devam edebilmesidir. Evinizde, bir termostatik vana bağlı olan odayı kullanıma kapattığınızda, vanasını sıfırsa getirdiğinizde bile evin sıcaklığının etkilenmesini engelleyen sisteme verilen addır. Bu vanalarınızı by-pass olan sistemlerle kullanmanız çok daha doğru ve etkili sonuçlar verecektir.

Eca Marka Termostatik Vana Satış ve Montajı için iletişim kurabilirsiniz,

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.