Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Viessmann Kombi Sıcak Su Sorunu

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Viessmann Kombi Sıcak Su Sorunu

Viessmann Kombi Sıcak Su Sorunu

09 Eylül 2020 17:19
Viessmann Kombi Sıcak Su Sorunu

Evinde ya da iş yerlerinde Viessmann kombi kullananlar, sıcak su dahil tüm ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabiliyorlar. Viessmann kombi sıcak su sorunu oluştuğunda kullanıcılar, servis talebinde bulunarak sorunun hemen çözülmesini sağlayabiliyorlar. Kombiler, kullanım alanlarına ve ısıtılacak olan alanın genişlik ölçülerine göre özel olarak seçilmektedir. Viessmann kombi cihazları, daha büyük alanların ısıtılması ve yoğun sıcak su kullanımı olacak yerler için tavsiye edilmektedir.

Kombi Sıcak Su Vermiyor?

Viessmann kombilerde oluşabilecek çeşitli arızalar, musluklardan sıcak su gelmemesine neden olacaktır. Sıcak su sorunları, suyun hiç akmaması ya da sıcak su yerine soğuk suyun akması olarak görülebiliyor. Bunun nedenleri olarak şunlar söylenebiliyor;

  • Kombi su basıncının 1.5 bar altına düşmesi, su basıncı 1.5 - 2 bar aralığında olmalıdır
  • Arıza kodu bildirimi yoksa musluk filtresi temizlenmelidir, suyun az akması sıcak suyun gelmesini engeller
  • Kombi su akış sensörü ya da üç yollu vanası arıza yapmış olabilir

Bu arıza türleri, Viessmann kombi servis ekiplerimiz tarafından kısa sürede giderilecek ve sıcak suyu istediğiniz gibi kullanmasını sağlayacaktır.

Sıcak su ayarının yapılması

Viessmann kombi cihazı modellerinde, sıcak suyun kullanılabilmesi için yaz - kış modu ayarı ve sıcak su derece ayarı yapılmalıdır. Sıcak su derecesinin 50 - 55 derece aralığında olması sağlanmalıdır. Bunun için sıcak su ayar düğmesi ile istenilen derece belirlenebiliyor. Sıcak su ayar düğmesi daha düşük derecelere getirilmiş ise kombi çalışır, arıza kodu vermez ve sıcak suyun düşük ısıda olmasına neden olur. Sıcak su sorunu ile karşılaşıldığında, ilk olarak sıcak su ayarı kontrol edilmelidir.

Viessmann kombi arıza kodu

Viessmann kombiler, elektronik ana kart sistemi ile çalışmakta ve cihazda meydana gelen arıza türleri, dijital panelde gösterilen arıza kodları ile bildirilir. Kullanıcılar, kombi kullanım kılavuzlarında gösterilen arıza kodlarını kontrol ederek, cihazda meydana gelen arıza türünü öğrenebilir. Servisimize telefonla ulaşan müşterilerimizin, arıza kodu bizleri bildirmeleri yeterlidir. FD arıza kodu elektronik kartta arızanın meydana geldiğini gösterir. Ana kartta meydana gelen arızalar, kombinin suyu ısıtmasını engelleyebilecek ve kullanıcının sıcak su sorunu ile karşılaşmasına neden olabilecektir.

Suyun Aşırı Isınması

Kombilerde oluşan arızalar sonucunda, su hiç ısıtılmazken, bazen aşırı ısınmasına neden olabilecektir. Viessmann kombilerin arıza bildirim panelinde F1 arıza kodu suyun aşırı ısındığını ve cihazın hararet yaptığını göstermektedir. Buna ana kart üzerinde meydana gelen arızalar veya üç yollu vana sisteminde meydana gelen arızalar neden olabilecektir. Oluşan arıza ile ısıtılan suyu peteklere gönderemediği için suyun kaynamasına ve aşırı ısınmasına neden olur. Bu arızaların giderilmesi işlemleri, uzman servis elemanları tarafından yapılabilecektir.

Kombi Sıcak Su Dalgalanması

Viessmann kombilerde meydana gelen sıcak su sorunlarından birisi de sıcak suyun dalgalı bir şekilde gelmesidir. Kullanım suyu açıldığında, sıcak su akarken suyun aniden soğuması ve tekrar ısınması, bunun sürekli gerçekleşmesi, kombide arızanın olduğunu göstermektedir. Kombide sıcak suyun dalgalı olarak gelmesinin nedeni, su akış tribünü ya da üç yollu vana arızalarından kaynaklanabilir. Su basıncının düşük olması ve dengesiz gelmesi sıcak su sorunlarının oluşmasına neden olabilecektir. Viessmann kombi servis numaralarımız ile 7/24 servis kaydı alıyoruz.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.