Kadıköy Mah. Güvercin Sok. No:6/B İzmit/Kocaeli

Vrf Klima Bakımı

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Vrf Klima Bakımı

Vrf Klima Bakımı

04 Nisan 2020 23:35
Vrf Klima Bakımı

Vrf Klima Bakım Hizmeti

VRF (Variable Refrigerant Flow), bir dış üniteye bağlı birden fazla iç ünitesin çalıştığı klima sistemleri olarak tanımlanmaktadır. Vrf Klima Bakımı, Vrf klimalar, binaların kapasitesine ve ihtiyaç duyulan soğuk havanın akışını kontrol etmektedir. Diğer klimalardan farklı çalışma sistemi vardır ve enerji tasarrufu sağlayarak, yüksek derecede konfor oluşmasına yardımcı olmaktadır. Vrf klima servisi için mutlaka uzman teknik ekiplerden yardım alınmalıdır. Vrf klima bakımlarının yapılması ile bina içerisindeki tüm bölümlerin eşit seviyede ve istenilen oranda soğutulmasını sağlayabilirsiniz.

VRF Klima Bakımının Yapılması

Tüm klima modellerinde, zamanla iç ünite bölümlerinde, bakteri birikmeye başlayacaktır. Cihaz içerisinde oluşan ısı ve nem ile bakteri çoğalmaya başlayacak ve çeşitli hastalıklara neden olabilecektir. Vrf klima bakım hizmeti sunan firmalardan bakım hizmeti alarak, cihazınızın periyodik bakımlarını yaptırabilirsiniz. Yapılan bakımların sağlayacağı faydalar şunlardır;

  • Klimaların, sık arıza yapması önlenmiş olacaktır.
  • Bakteri üretimi önlenecek, sağlıklı hava verilmesi sağlanacaktır.
  • Temiz hava vererek, bazı hastalıkların oluşmasını önleyecektir.
  • Klima sistemlerinin, kullanım ömrü uzayacak ve arızalar önlenmiş olacaktır.
  • Sağlıklı hava verimliliğini artırırken, enerji tasarrufu sağlamış olacaktır.
  • Klima bakım hizmetleri için yetkili servislerin tercih edilmesi ve bakımların uzman personeller tarafından yapılması dikkat edilmesi gereken en önemli husustur.

VRF Klima Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Vrf klimalar ile split klimalar birbirinden ayrılmalı ve bakım hizmetleri ona göre belirlenmelidir. Konut olarak kullanılan binalarda kurulu bulunan Vrf klimalar için bakımlar yılda iki defa, yaz ve kış dönemi için yapılmalıdır. İş yerleri, hastane, otel, okul, fabrika, alışveriş merkezi gibi yelerde kullanılan vrf klima servisi ise çoğu zaman ayda bir kez bakımının yapılması gerekiyor. Kullanım yoğunluğuna göre klima filtrelerinde toz birikimi daha çok olabilecektir. Filtrelerde biriken tozlar zamanla nem etkisiyle bakteri oluşturacak ve ortama koku vermeye başlayacaktır. Bu koku ortam havasını olumsuz etkilerken çeşitli hastalıklara neden olabilecektir.

Vrf Klima Bakımı Hizmeti Nasıl Yapılır?

Vrf klimalar için alınan bakım hizmetlerinde, iki tür temizlik yapılır. Bunlar, Serpantin temizliği ve filtre temizliğidir. Temizlik işlemlerinde, yüzey temizleyici olarak kullanılan kimyasal ilaçlar türleri kullanılmaktadır. Kullanılan kimyasal ilaçlar, cihaz içerisindeki toz ve bakterilerin cihaz yüzeyinden ayrılmasını sağlamaktadır. Kullanılacak olan kimyasallar ve anti bakteriyel ilaçlar cihazların kirlilik durumuna göre belirli oranda kullanılmaktadır. Temizlik işlemleri hem iç ünite hem de dış ünite üzerinde yapılır. Vrf klima sisteminde, kullanılan tüm iç ünitelerin bakımı yapılır. Filtre temizliğinde, filtreler, iyice yıkanarak temizlenir ve anti bakteriyel yüzey temizleyici sıkılarak, bakteri ve mikropların tamamen arındırılması sağlanır. Bakım ve temizlik sonrası filtreler yerine takılarak cihaz çalıştırılır.

Teknik Ekip Hizmetleri

Vrf klimalar, birden fazla iç ünitenin tek bir dış üniteye bağlı çalıştığı sistemlerdir. Tüm sistemin bakım hizmetleri için teknik servis hizmetlerinden faydalanılmalıdır. Bakımı yapacak olan ekiplerin, sistem hakkında bilgi sahibi olması, sistemin çalışma mantığını iyi bilmesi verilecek olan hizmetin kaliteli olmasını sağlayacaktır. Teknik ekipler, yaptıkları kontrollerde, cihaz temizliği ile birlikte tüm bağlantıları ve parçaları kontrol ederek, arıza yapabilecek durumları tespit edebiliyorlar. Tespit edilen arızaların onarımları da yapılarak cihazların verimli çalışması sağlanabiliyor. Arçelik Ticari Klima Servisi olarak sizlerin her zaman yanınızda olmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Bakım Hizmeti Fiyatları

Kocaeli Vrf klima servisi bakım hizmeti fiyatları, klima sisteminin kurulu bulunduğu binaların kapasiteleri, kullanılan için ünite sayısı, dış ünite modeli gibi hususlara göre belirlenmektedir. Periyodik bakımlarda, klima temizlik işlemleri ve genel kontrol için belirli fiyat seçenekleri uygulanırken, belirlenen arızaların onarımı için arıza durumuna göre farklı bakım fiyatları verilmektedir. Yetkili servis ile sözleşme imzalayarak, klimalarınızın sürekli bakımlı olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.