Size bir telefon kadar yakınız
0 262 331 15 69
Dil Seçin
trende

Mini Vrf Klima Sistemleri

Mini VRF Klima

Mini VRF klima , hem ticarî amaca hizmet eden binalarda hem de günlük yaşama ayrılmış ev, konut, villa ve benzer yapı birimlerinde kullanılmak için tasarlanmış HVAC sistemleri arasında yer almaktadır. Bu özel VRF tasarımı, estetik ve kompakt yapısıyla yer ve tüketim tasarrufu hedefleyen bir proje ile meydana getirilmektedir.

Üstün teknolojik imkânlar eşliğinde üretilen mini VRF sistemler, birden fazla iç mekânın tek bir dış üniteden kontrol edilmesine imkân veriyor. Temelde VRF sistemlerin çalışma pratiğine bağlı olan mini VRF’ler, hızlı ve dengeli iş ve yaşam alanları sağlamak üzere planlanmaktadır. Bu statüde yer alan ürünler, çeşitli marka ve modellerde karşımıza çıkıyor.

Ayrıca yine farklı kapasitelerle üretilerek, daha fazla alternatif yaratmak hedeflenmiştir. Yüksek performansıyla dikkat çenek mini VRF’ler, geniş iç hacimlerde, otellerde, iş merkezlerinde, ofislerde ve konutlarda kış aylarında ısınma ve yaz aylarında serinleme gereksinimlerini karşılamaktadır.

Mini VRF Klima , daha minimize edilmiş ünite boyutlarıyla hem kurulum maliyetini düşürüyor hem de yapılarda az alan işgali ile oldukça büyük avantajlar sağlıyor. BU kategoride yer alan sistemlerin en büyük getirisi ise, üst düzey bir tasarruf programı ile iklimlendirme sağlamalarıdır. Yüksek enerji sarfiyatının önüne geçen bu yeni jenerasyon mini VRF’ler, görsel estetik kaygısının yüksek olduğu kullanım alanları için ideal bir çözüm. İç ve dış ünitelerde dizayn ve tasarım kurgusu üzerinde ince bir işçilik göze çarpıyor. Buna ters olarak, sistemin çalışma sürecinde gösterdiği performans ve mukavemet de bir o kadar fazla. Hava aktarımında aranan doğal ortam efekti ve sessiz çalışma kabiliyeti ile çok da fresh alanlar yaratmak mümkün.

Mini VRF Klima Fiyatları

Mini VRF klima fiyatları, sistemlerin iç düzeneğinde yer alan özel dokunuşlara ve üretici firmanın kalite standartlarına göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca tüm klima pazarında olduğu gibi bu sektörde de belli başlı fiyat belirleyici faktörler mevut. Öncelikle bir VRF klimasistemde en ayırt edici özelliklerden biri, sistemin ısı taşıma kapasitesidir. Alan genişliği, kullanım sıklığı, mekânda insan yoğunluğu, bina açıklıkları, cam bölmeler ve bölgesel unsurlar dikkate alındığında, her bir yapı için değişen bir ısı taşıma kapasitesi ihtiyacı gündeme gelmektedir.

Alan hacmi ve ısı yükleri arttıkça, ihtiyaç duyulan ısı taşıma kapasitesi de buna paralel artış gösterir. İşte mini VRF klimalarda fiyata direkt etki eden unsurlardan biri de, cihazın BTU/h değeri. Bundan başka, tasarlanacak dış ünitenin mukavemeti ve performans gücü de önem taşıyor. İklimlendirme yapılacak oda sayısı ve buna mukabil kaç iç ünite projesi gerçekleştirileceği gibi değişkenler de maliyet hesaplamasında baş rol oyuncularından biri. Enerji tasarrufu konusunda üstün bir performans sağlayan bu mekanizmalar, kurulum maliyetini arka plana atmaktadır. Özellikle bu sistemlerin sık kullanımında yıllık tüketimde fahiş bir değişiklik göze çarpmaktadır. Bir vrf klima kurulumunda harcanacak bütçeden ziyade, yıllık tüketimde ne kadar kâr getireceğine dikkat etmek daha doğru bir yol haritası olacaktır.

Mini VRF Klima projesi düşünüyorsanız, öncelikle sektörel bir fiyat taraması gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu kulvarda pek çok firma tarafından sayısız ürün temini gerçekleştirilmektedir. Fakat unutmayın ki, iklimlendirme yapılacak alanın karakter analizi yapılmadan en ergonomik projeye ulaşmak mümkün olmayacaktır. Bunun için çözüm ortaklarımızla birlikte gerçekleştirdiğimiz referanslarımıza göz atabilir ve hizmet talebinde bulunabilirsiniz. Ücretsiz keşif imkânlarımızdan faydalanmak için iletişim kanallarımızdan bizimle irtibata geçmeniz yeterli. vrf Marka ve vrf fiyatları için de web sitemizde gezinti yapabilir ve danışma hattımızdan detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

Mini VRF Klima Avantajları Nelerdir?

Mini VRF klima avantajları nelerdir? Bu sistemlerin en göze çarpan özelliği, VRF sistemlerin minimal ölçülerde tasarlanmış birer versiyonu olmalarıdır. Çok büyük ısı yüklerini çok daha kompakt tasarımlarla karşılayabilen bu mekanizmalar, verim ve performans grafiği bağlamında da göz dolduran bir tablo sunuyor. En yeni teknolojiler kullanılarak üretilen bu HVAC çözümlerinde, görsellik ve işlevsellik gibi aslî kazanımlar üzerinde sağlam bir planlama görülüyor.

Mini VRF’ler, adından da anlaşılacağı üzere daha küçük ebatlı ve portatif VRF sistemleridir. VRF Klima Servisi bugün daha da geliştirilmiş ve iç organizmada iyileştirmeye gidilmiş modellerle, daha etkili çözümler vâdettiğini söylemek mümkün. Hem alandan tasarruf etmek hem de güçlü ve yüksek performanslı bir iklimlendirme programına sahip olmak istiyorsanız; mini VRF en doğru tercih olacaktır. Bu sistemlerin en genel özellikleri ve dikkat çeken avantajlar şöyledir:

Mini Vrf Klima Markaları

 • Hem evsel hem de ticarî mahallerde kullanıma uygundur.
  • Oldukça pratik ve düşük maliyetli bir montaj ve kurulum sürecine sahiptir.
  • Yapıların iç ve dış yüzeylerinde en az alan işgaline yol açarlar.
  • Estetik ön profil, tüm mimarî dekorasyonlarla armoni sağlar.
  • Alanlarda konfor ve hijyen koşullarına hızlı bir erişim sağlanır.
  • Çeşitli operasyonlarla desteklenmiş programlar daha kişisel bir deneyim sunar.
  • Basit, hızlı ve tüm gereksinimlere özel planlanmış bir kontrol sistemi yaratılmıştır.
  • Çeşitli model ve kapasitelerde, değişen kullanıcı ihtiyaçları karşılanır.
  • Bir dış üniteye birden çok iç hava işlemcisi bağlanabilir ve bölmeli yapılarda daha sâde bir sistem kurulumu gerçekleştirilmiş olur.
  • PMV kit uygulama imkânıyla daha sessiz iç mekânlar yaratmak mümkündür.
  • Doğa dostu R-410 gazı kullanımı yaygındır. Böylece atmosfer ve ozon tabakası üzerinde kalıcı menfî etkiler bırakmaz
  • Yüksek COP ve EER değerleri, yıllık tüketim ve performansta arzu edilen verimi mümkün kılar.
  • İnverter kompresörler sayesinde hem daha etkili bir iklimlendirme gerçekleştirilir hem de çalışma sırasında aşırı enerji ve güç sarfiyatının önüne geçilmiş olur.

Mini VRF Klima En Ucuz

Mini VRF klima en ucuz ve kampanyalı fiyatlar için firmamızdan danışmanlık desteği alabilirsiniz. Marka ve firmaların dönemsel kampanyalarını takip ederek, size en uygun VRF çözümüne en ekonomik fiyatlarla erişmeniz mümkün. Bugün çok sayıda marka VRF üretiminde ve pazar rekabetinde hacimli bir yere sahip. Önde gelen VRF üreticileri özel tasarım ve kişisel programlarla kullanıcıların taleplerini karşılama konusunda bir rekabet hâlinde. Burada fiyatlar da önemli bir tesir yaratıyor. Özellikle aranılan nitelikleri karşılayan marka ve modeller arasında kullanıcı tercihini belirleyen en birincil faktör, kurulum ve montaj fiyatları. En ucuz klimalar ve bütçenize hitap eden VRF kampanyaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mini VRF Klima Çalışma Prensibi

Mini VRF klima çalışma prensibi, temelde VRF sistematiğiyle benzerlik gösterir. Dış üniteler, hitap ettikleri klimalarla ısı ve akışkan gaz transferini gerçekleştirir. Bunun için bakır boru tesisatı ve çevresel etkiyi en aza indiren izolasyon teknikleri ön plana çıkmaktadır. Bu cihazlarda ekseri İnverter tahrikli kompresörler ısı aktarımında faaliyet gösterir.

Özel ısı sensörleri ile desteklenen cihazlar, kompresörlerin de çalışma gücünü belirleyecektir. Buna göre en doğru faz ile aktivasyon başlatılır ve gerekli ısı ihtiyacı nokta atışı bir ayarlama ile alanlara aktarılır. DC fan motoru hava transferinin gerçekleştirilmesinde ir diğer önemli sistem parçası. Son olarak fan kanatları ve filtreler, iç mahallerde daha steril ve yumuşak geçişli bir sirkülasyon gerçekleştirmek üzere çalışmaktadır.

Arkom Kocaeli & İzmit Kombi ve Klima Bakım, Tamir ve Petek Temizliği Servisi

Kadıköy Mahallesi, Bağdat Caddesi No: 102/A
41050 İzmit, Kocaeli
Türkiye
Telefon: 02623311569
İkinci telefon: 02623311568
Faks: 02623311568
E-posta: arkomteknik@gmail.com