Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli
X
HIZLI TEKLİF AL 02623311569

VRF Klimaların Üstün Özellikleri

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

EN GÜVENİLİR KOMBİ VE KLİMA SERVİSİ

Anasayfa > VRF Klimaların Üstün Özellikleri

VRF Klimaların Üstün Özellikleri

05 Mayıs 2020 14:37
VRF Klimaların Üstün Özellikleri Vrf klima üstün özellikleri ni bu yazımızda anlatmaya çalışacağız. VRF Klimalar, değişken debili soğutucu akışkan sistemler olarak tanımlanmaktadır. Büyük bina türlerinde, tek bir dış üniteye bağlı çok sayıda iç ünitenin çalıştırılmasını sağlamaktadır. İç ünitelerin birbirinden bağımsız çalışması, kullanım kolaylığı ve konforu sağlamaktadır. İklimlendirme ihtiyaçları için farklı model ve tiplerde klima sistemleri üretimi yapılmaktadır. Vrf klima sistemlerinin, klasik klima modellerine göre çok fazla üstün özellikleri bulunmaktadır. Klima ihtiyaçları için kurulumun yapılacağı alan ölçüsü, coğrafi değerler kullanılarak kapasite hesaplamasının yapılması gerekiyor. Yapılacak olan kapasite hesaplaması, kullanılacak olan sistemin türünü ve özelliklerini belirleyecektir.

Vrf Klima Üstün Özellikleri

Vrf klimalar, daha çok hastane, okul, otel, fabrika, büyük konferans salonları, sinema salonları, mağaza ve fabrika gibi yerlerde kullanılmaktadır. İhtiyaca göre, istenilen soğutma ve ısınmanın sağlanabilmesi için klima özelliklerinin doğru belirlenme gerekiyor. Vrf klimaları üstün yapan özellikler şunlardır;
 • Az alan işgal etmesi
 • Düşük maliyetli olması
 • Yüksek enerji tasarrufu
 • Estetik tasarımlı olması
 • Yüksek performans sağlaması
 • Düşük ses seviyesinde çalışması
 • Kurulum kolaylığı
 • Yüksek güvenirlik özelliğinin bulunması
Bu özellikleri ile son dönemlerde daha fazla tercih edilir olmuştur. Kullanıldığı yerlerde, daha fazla insan en iyi konfordan faydalanabilmektedir. Bina otomasyon sistemlerine uyumlu olma özelliği, klima modelleri arasındaki üstünlüğünü ortaya koymaktadır.

Vrf Klima Özellikleri Kullanım Yerleri

Vrf klima sistemleri, villa türü konutlarda ve büyük iş yeri binalarından tüm geniş alanların ve oda bölümlerinin bağımsız olarak havalandırılması için kullanılmaktadır. Vrf klima sistemlerinin tanımını doğru yapanlar, nerelerde kullanıldığını öğrenebilecektir. Vrf klimaların kullanıldığı yerler şuralardır;
 • Fabrika vrf klimaları
 • Otel vrf klimaları
 • Villa vrf klimaları
 • Alışveriş merkezi vrf klimaları
 • Plaza vrf klimaları
 • Hastane vrf klimaları
 • Tiyatro salonu vrf klimaları
Kullanıldığı yerlerin sayısını artırmak her zaman mümkündür. Kullanılacağı yerin yapı özellikleri, coğrafi bilgileri ve alan ölçüsüne göre kapasite hesaplaması yapılarak, uygun özelliklere sahip klimalar seçilmeye çalışılır. Doğru kapasite özelliğinde seçilen klima ihtiyaca göre istenilen verimliliği yüksek performansla sağlayacaktır.

Vrf Klima Özellikleri Enerji Tasarrufu

Vrf klima modelleri incelenirken, üstünlük özellikleri belirlenmelidir. Vrf klimaları üstün yapan özelliklerin başında yüksek enerji tasarrufu sağlıyor olması ilk sırada yer almaktadır. İşletmelerde, daha az enerji kullanılarak, iklimlendirme verimliliğinin yüksek oranda sağlanması, maddi tasarrufta sağlayacaktır. Klima sistemi kurulurken, sağlayacağı verimle birlikte, elektrik enerjisi kullanım oranı hesaplaması da yapılmaktadır. Vrf klima sistemleri, düşük enerji kullanım özelliği ile yatırım maliyetlerini düşürecektir.

Estetik Tasarım

Vrf klima modelleri, kullanıldığı yere göre farklı tasarımlarla üretilmektedir. Klima iç ünitesi seçimlerinden, oda dekorasyonunu bozmayacak şık tasarımlı ürünlerin seçilmesi önemlidir. Vrf klimalar, kompakt tasarımları ile hem fazla yer kaplamayacak hem de kullanıldığı yerde estetik bir görüntü oluşturacaktır. Kompakt tasarımları sayesinde, ortamda bulunan görüntü kirliliği oluşturmamakta ve kişileri rahatsız etmemektedir. Evinizde ya da odada yapılacak olan dekorasyon çalışmalarında, klima sistemini değiştirmenize gerek kalmayacaktır. Vrf klimaları üsten yapan özelliklerden birisi şık ve kullanışlı tasarımlarıdır.

Yüksek Performans Değerinde Çalışması

Vrf klima özellikleri ni, inceleyenler, tüm kullanım alanlarında, yüksek performans sağladığını ve bu özelliği ile üstünlük sağladığını görebilmektedir. Klima kurulumları öncesinde, alan özelliklerine göre performans değer özelliklerinin hesaplanması gerekiyor. Kullanıldığı tüm geniş alanları, ihtiyaca göre hızlı bir şekilde soğutan ya da ısınmasını sağlayan sistemler olduğu için tercih edilmektedir. Klima sektöründe, yüksek performans değeri ile çalışan vrf klima sistemleri, diğer iklimlendirme sistemlerine göre her zaman üstün görülmektedir.

Sessiz Çalışma Özelliği

VRF Klimaların Üstün Özellikleri arasında, düşük ses seviyesinde çalışmaları yer alıyor. Sistemin kurulu bulunduğu alanlarda, klimanın çalıştığı sesi hiç duyulmamakta ve hiçbir rahatsızlık oluşturmamaktadır. Otellerde, hastanelerde, konferans salonlarında, sessiz çalışma özelliği ile istenilen konforu sağlamaktadır. Eğitim kurumlarında ve ofislerde sessiz çalışması sayesinde, dikkat dağıtmamakta ve varlığını unutturmaktadır. Konutlarda ve otellerde yatak odaları için en ideal klima türü olarak önerilmektedir.

Kolay Montaj Edilmesi

Vrf klima üstün özellikleri nden biriside, kurulumun yapılacağı yerler tüm montaj işlemlerinin kolay yapılabilmesidir. Hafif ve şık tasarımları ile istenilen yere montajı yapılabilmektedir. Dış ünite sisteminin hafif olması, uzak noktalara iç ünite sistemlerinin bağlanabilmesi, iç üniteler için yer tespitinin daha kolay yapılabilmesi, montaj üstünlüğü sağlıyor. Bina içerisinde, sistemin montajının kolay yapılabilmesi, sistemin sorunsuz çalışmasını sağlamakta ve ihtiyaç duyulduğunda bakımlarının da kolay yapılmasını sağlamaktadır.

Maliyetini Karşılama

Vrf klimalar, bir dış ünite ve ihtiyaca göre çok sayıda iç üniteden oluşmaktadır. Her dış üniteye 64 iç üniteye kadar bağlantı yapılabilmektedir. Geniş kapalı alanlar için kurulum yapıldığından, vrf klima kurulum maliyeti biraz yüksek olarak görülebilmektedir. Ancak vrf klimalar, enerji tasarruflu olduğu için kullanılmaya başladıktan sonra sağladığı fayda ile kısa sürede maliyetini karşılamaya başlayacaktır. Uzun ömürlü ve az enerji kullanma özelliğinden dolayı işletmelerin maliyetlerinin düşmesine neden olmaktadır. Vrf klimaların üstün özellikleri, çok sayıda işletmenin iklimlendirme ihtiyaçları için kullanmasına neden olmaktadır. İşletmeler, vrf klimaları kullanmaya başladıklarında, sistemin maliyetini karşıladığını, aylık elektrik faturalarında görebileceklerdir.

Sorunsuz Çalışma

Vrf klima sistemleri nde kullanılan, dış ünite sistemlerinde birden fazla kompresör bulunuyor. Kullanım esnasında, çeşitli nedenlerden dolayı kompresör arızaları meydana gelebilecektir. Dış üniteye birden fazla iç ünite bağlı olduğu için sistemin kesintisiz çalışması gerekiyor. Vrf klimaların sorunsuz çalışabilmesi için dış ünitede kullanılan yedek kompresörler hemen devreye girer ve sistemin çalışmasını devam ettirir. Vrf sisteminde bulunan tüm modüller, acil durumlarda çalışmalarını devam ettirerek, gerekli tamir işlemi yapılana kadar konforun kesintisiz olmasını sağlar. Vrf klima kullanım ve teknik özellikleri incelenirken, tüm çalışma sistemi hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Dış ünite sistemlerinde yedekleme çalışması yapacak modüllerin ve kompresörlerin bulunması, üstünlük özelliklerini göstermektedir.

Neden Vrf Klima

Vrf klimalarda, merkezi kontrol paneli tarafından, binanın tüm bölümlerine aynı anda iklimlendirme özellikleri sunulabilmektedir. Kullanım alanlarının çok geniş olması ve kullanıldığı yerlerde, yüksek performans ile en iyi konforu sağlaması, neden vrf klima sorusuna cevap vermektedir. Vrf klimalar, ısı dağılımını oldukça hızlı yapmakta ve yüksek konfor ile birlikte güvenli kullanım sağlamaktadır. Alanda bulunan kişi sayısına göre ısı kontrolü sağlayabilmektedir. Sistemlerin uzun ömürlü olması, işletmelere kurulum ve bakım maliyeti açısından avantaj sağlamaktadır. LG Vrf klima sistemlerinin, tüm teknik özellikleri, şık tasarımları, sessiz çalışmaları ve sağladığı diğer avantajlar, üstün özelliklere sahip olduğunu göstermektedir.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.