Kadıköy Mah. Güvercin Sok. No:6/B İzmit/Kocaeli

Yerden Isıtma Sistem Temizliği

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Yerden Isıtma Sistem Temizliği

Yerden Isıtma Sistem Temizliği

09 Eylül 2015 08:04
Yerden Isıtma Sistem Temizliği

Kocaeli Yerden Isıtma Sistem Temizliği

Yerden ısıtma sistemlerinin düzenli aralıklarla temizlenmemesi durumunda sistem içinde oluşan bakteriler zamanla çamurlaşmaya sebep olmakta ve bu çamurlaşma yüzünden ısı verimliliğinde büyük düşüş yaşanmakta ve alttan geçen boruların tıkanmasına neden olarak ısının homojen dağılmasını engellemektedir. Yerden Isıtma Sistem Temizliği kombi ve merkezi ısıtma sistemlerinin de yıllık periyotlarla temizlenmesi gerekirken alttan ısıtma sistemlerindeki temizlik ihtiyacı kireç çökmesinden kaynaklanmamaktadır. Şebeke suyundaki kireçten değil, sistemin sıcaklığının düşük olmasından dolayı oluşan bakterilerden kaynaklanan temizlik ihtiyacı sistemin kararlı ve verimli şekilde çalışması için çok önemlidir. Özel yıkama sistemleri ve kimyasal ilaçlar kullanarak gerçekleştirdiğimiz alttan ısıtma sistem temizliği işlemi, sistem elemanlarının tamamının pratik bir şekilde temizlenmesini sağlar.

Alttan Isıtma Sistem Temizliği

Peteklerin içinde çökme yapan kireçten kaynaklanan ısınma sorunlarından farklı bir şekilde, yerden ısıtma sistemlerinde sıcaklığın 55 derecenin üstüne çıkmamasından ötürü popülasyonu artan bakteriler soruna sebep olur. Bu bakteriler hızla üreyerek zeminin her yerinin eşit şekilde ısınmamasına yol açan çamurlaşmaya yol açmaktadır. Firmamızın evinizi kirletmeden haricen bağlanan özel yıkama sistemleriyle yaptığı temizlik işlemi tüm bu sorunlardan kurtulmanızı sağlar. Yerden ısıtma sistem temizliği işlemi sizi zahmete sokmadan kısa sürede tamamlanır ve temizliğin ardından çok daha konforlu şekilde ısındığınızı hemen fark edersiniz. Gereksiz ısı kayıpları sebebiyle ısınmak için daha fazla harcamaktan ancak daha az ısınmaktan kurtulmak için yerden ısıtma sistem temizliği  bakımını düzenli olarak her sene yaptırmanızı öneriyoruz. Çok uygun fiyatlarla sunduğumuz hizmetlerimizden, Kocaeli’nin hangi ilçesinde oturduğunuz fark etmeden haftanın tüm günleri sadece bir telefonla yararlanabilirsiniz. Yerden ısıtma sisteminizden çok daha yüksek verim almanızı sağlayan temizlik işlemi sayesinde kış boyunca ısınma maliyetini düşünmeden, daha konforlu bir şekilde ısınabilirsiniz. Sorularınız, fiyat teklifi ve randevu almak için; 0262 331 1569 telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Yerden ısıtma sistemi havası nasıl alınır?

Yerden Isıtma Sistem Temizliği nde hava olduğunda ev ve iş yerleriniz homojen olarak ısınmamaktadır. Evinizde bir düz tornavida yardımıyla dağıtım hattı yani kollektörlerin üzerinde ki vida gevşetilerek havalarının alınması sağlanır. Gevşetilen vidadan su gelinceye kadar bu işlem yapılmalıdır. Böylece yerden ısıtma tesisatındaki havayı atmış oluruz ve sisteminizi sık sık bu şekilde kontrol etmeniz gerekmektedir. Kombi cihazları da içinde bulunan prjör yardımıyla zaman zaman hava atma işlemini gerçekleştirir. Böyle durumlarda kombinin su basıncı düşmektedir. Su basıncı düşen kombiye tekrardan 1,5 bar su basarak cizhazın çalışması sağlanmalıdır. Yerden Isıtma Sistemin deki hava pompa ve vida yerdımıyla atılamıyorsa mutlaka temizlik işlemi yapılmalıdır. Temizlik işlemi sırasında sistem su ile temizlenirken sistemdeki hava da su itme yöntemiyle tahliye edilmektedir. Aslında en sağlıklı çözüm yolu da budur. Bu işlemin yapılması için Arkom kombi servisi iletişime geçebilirsiniz.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.