Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Yoğuşmalı Kombi Ne Demek

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Yoğuşmalı Kombi Ne Demek

Yoğuşmalı Kombi Ne Demek

06 Haziran 2021 23:32
Yoğuşmalı Kombi Ne Demek

Kombi kullanan kişiler veya kombi almayı düşünen kişiler Yoğuşmalı kombi ne demek diye merak etmektedirler. Öncelikle burada yoğuşmanın tanımını vererek başlayabiliriz. Yoğuşma, gaz halinde olan bir maddenin kendi çevresine ısı yayarak sıvı hale dönüşmesi durumudur. Konvansiyonel olan kombilerde yanan doğalgazdan oluşan atık gaz ve bununla birlikte oluşan su buharı da direkt olarak bacadan dışarıya çıkmaktadır. Yoğuşmalı kombiler, atık gaz sisteminin önüne eklenen ısı eşanjörünün sayesinde gazın bacadan çıkmadan önceki gazda olan su buharını ayrıştırır. Bununla birlikte enerjiye dönüştürür ve tekrardan bir kullanım sağlamış olur. Böylelikle de doğalgaz kullanımı esnasında verim arttırılarak çevreye zararlı olan gaz salınımı da azaltılmış olur. Yoğuşmalı kombilerin verimliliği yüksek olup, en üst düzeyde bir tasarruf sağlamaktadır.

Yoğuşmalı Kombi Neden Tercih Edilmelidir?

Yoğuşmalı kombinin daha az doğal gaz harcaması ve bununla birlikte verimli olarak ısınmanız sağlanmış olur. Örneğin konvansiyonel kombilerde kullanılan doğal gazlardan elde edilen ısılar büyük oranda bacadan dışarıya atılır. Ancak yoğuşmalı kombinin kullanılması, son teknoloji harikasının kullanımı anlamına gelir. Konvansiyonel kombilerde olduğu gibi kayıplar oluşmaz. Bu şekilde kullanılan ortamda daha az bir doğal gaz tüketilmiş olur.

Yoğuşmalı kombinin tercih edilme nedenleri arasında, tasarruf etmeniz sağlanmış olur.

Yoğuşmalı Kombinin Kullanım Ömrü

Yoğuşmalı kombi, ekonomik ömrü ve garanti süresi olarak Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu bir süreye tabidir. Bu süre ise ekonomik ömür olarak 10 yıldır. Firmamıza başvurduğunuzda her kış ayında sizi aşırı soğuktan kurtaracak bu ürünü mutlaka kullanmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca;

  • Kullanılacak markaya ve çeşide göre değişkenlik göstermekle birlikte garanti süresi de farklılık gösterir.
  • Bu süre 2 ile 10 yıl arasında değişmektedir.
  • Bunun yanı sıra kişilerin isteğine göre garanti sürelerinin uzatılması da söz konusu olabilir.

Yoğuşmalı kombi ne demek sorusundan sonra, ekonomik bakımdan avantajları da sorgulanmaktadır. Kullanılırken, standart kombiye oranla daha az gaz sarfiyatı sağlanmış olur. Dolayısıyla az bir doğal gaz faturası ödemekle yetineceksiniz.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.