Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Ariston Kombi Sıcak Su Sorunu

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Ariston Kombi Sıcak Su Sorunu

Ariston Kombi Sıcak Su Sorunu

11 Kasım 1999 00:00
Ariston Kombi Sıcak Su Sorunu

Kombi cihazları, hayatımızı kolaylaştıran ve konfor sağlayan önemli cihazlardan birisidir. Ariston kombiler, ısınma sorunlarımızı çözerken, aynı zamanda, sıcak su ve mutfak ocaklarının da verimli kullanılmasını sağlamaktadır. Ariston kombi servisi olarak, Ariston kombi sıcak su sorunu, montaj ve her türlü arıza tamir konusunda hizmet veriyoruz. Firmamıza yapılan servis talepleri içerisinde, Ariston kombi sıcak su sorunu bildirimleri de yer alıyor. Kombiler, 7/24 çalışan cihazlardır ve zamanla iç parçalarda oluşan deformeler ya da farklı donanım sorunlarından dolayı istenilen seviyede su sıcaklığı sağlayamamaktadır.

Kombi bakım talebi

Kombinizde sıcak su sorunları ortaya çıktığında, bizlere ulaşarak servis talebinde bulunabilir ve aynı gün sorunun çözülmesini sağlayabilirsiniz. Her kullanıcı, servis talebinde bulunmadan önce şunları yapmalıdır;

  • Kombi hangi konumda çalışıyor?
  • Kombi sıcak su ayarı hangi derecede?
  • Kombiye elektrik, su ve gaz geliyor mu?
  • Kombi su basınç seviyesi nedir?
  • Her hangi bir arıza uyarısı var mı?

Bu sorulara cevap bulduktan sonra, bizlere ulaşabilir ve talebinizin hemen iletebilirsiniz.

Kombi su ısıtmıyor

Ariston kombiniz suyu ısıtmıyor ise nedenini hemen tespit ederek, çözüm odaklı çalışmalar yapmaya başlıyoruz. Ariston kombi sıcak su sorunu daha çok, diyafram bölümündeki basıncın düşmesine bağlı olarak ortaya çıkıyor. Hava basınç oranı belirlenen seviyenin altına düştüğünde, suyu ısıtmayacaktır. Hava basıncının düşmesi ise diyafram conta arızaları sonucu oluşmaktadır. Diğer sorunlar ise su akış tribününde oluşan sorunlardır. Teknik ekiplerimiz ile tüm sorunlar yerinde hemen çözülerek, kombinizin istenilen sıcaklıkta su vermesi sağlanmaktadır.

Suyun yeterince ısınmaması

Ariston kombi suyu yeterince ısıtmıyor diye servis talebinde bulunan müşterilerimiz için hizmetlerimizi aynı gün veriyoruz. Suyun yeterince ısınmamasının farklı nedenleri olabilmektedir. Tamir işlemleri öncesinde önemli olan sorunun doğru tespit edilebilmesidir. Kaliteli hizmetlerimiz ve uzman ekiplerimiz ile her türlü sorunu hemen tespit edebiliyoruz. Ariston kombi elektronik kartında bir arızanın oluşması veya kombi fanının düzgün çalışmaması, suyun yeterince ısınmamasına neden olabilecektir. Bu tespitleri yaparak, sorun için en iyi çözümü uyguluyoruz. Kombiye yeterli oranda elektrik ya da doğalgazın gelmemesi çeşitli sorunlara neden olabilecektir. Bu sorunlardan biriside suyun yetirince ısınmaması olabilecektir.

Banyo suyunun çok ısınması

Ariston kombilerin arızaları daha çok periyodik bakımların zamanında yapılmamasına bağlıdır. Bakımı yapılmayan kombilerde arızaların görülmesi her zaman mümkündür. Kombiler, suyu ısıttığında, merkezi sistemi sayesinde, suyu kullanım yerlerine orantılı olarak dağıtır. Kombi merkezi sistemi arızaya geçtiğinde, banyoda su açıldığında tüm sıcak su banyoya yönlendirilecek ve suyun aşırı sıcak olmasına neden olacaktır. Kombilerde oluşan her türlü arıza cihazın verimli çalışmasını ve suyun ısınmasını etkileyecektir. Suyun çok ısınması sorunları için cihazın tümünü kontrol ediyor ve arıza tespitini yaparak sorunu çözüyoruz.

Sıcak suyun aniden soğuması

Kombiler kullanılmaya başlandığında 7/24 çalışmaktadır. Çalışma süresi içerisinde, farklı arıza uyarıları verebilecektir. Ariston kombilerde oluşan arızalar nedeniyle ısınan su soğumaya başlayacaktır. Bu arızanın nedeni, kombi içerisinde bulunan üç yollu vana sistemini arıza yapmasıdır. Kombiye gelen su basıncının dengesiz olması zamanla arızaya neden olacak ve sıcak suyu kullanırken suyun aniden soğumasına ve sıcak su sorunun ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Kombinin arıza yapması

Kombiler, üç önemli enerji kaynağını kullanarak çalışan elektronik cihazlardır. Doğalgaz vanasının kapalı olması ya da hiç gaz gelmemesi, kombilerde arıza uyarısı vermesine neden olacaktır. Kombiler çalıştığı halde sıcak su vermiyorsa ya da hiç çalışmıyorsa, Aristo kombi servis numaramızı aramalısınız. Kombi içerisinde meydana gelen bazı arızalar, kullanıcı tarafından fark edilmez. Sıcak suyu kullanmak istediklerinde, sıcak suyun az gelmesi, hiç gelmemesi ya da suyun çok fazla ısınması arıza durumunu göstermektedir.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.