Kadıköy Mah. Güvercin Sok. No:6/B İzmit/Kocaeli

Ferroli Kombi Sıcak Su Sorunu

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Ferroli Kombi Sıcak Su Sorunu

Ferroli Kombi Sıcak Su Sorunu

09 Eylül 2020 17:13
Ferroli Kombi Sıcak Su Sorunu

Ferroli kombi sıcak su sorunu görüldüğünde, kullanıcılar servis öncesi bazı işlemleri yaparak sorunun çözülmesini sağlayabilirler. Kombilerin kullanım amacı, günlük kullanımda sıcak su ve ısınma ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. Ferroli kombiler ile hem evlerinizde hem de iş yerlerinde sıcak su ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Kombinin, doğalgaz kullanarak suyu ısıtabilmesi için çeşitli parçalar kullanılmaktadır. Bu parçalardan birisinde meydana gelen arızalar, sıcak su sorunlarına neden olacaktır. Kombilerin güvenli kullanılabilmesi ve arızaların giderilebilmesi için servis kaydını hemen oluşturmalısınız. Ekiplerimiz, aynı gün içerisinde sorunları giderecektir.

Servis öncesi işlemler

Ferroli kombilerde, meydana gelen arızalar, cihaz panelinde arıza kodu ile kullanıcıya gösterilecektir. Kullanıcılar, kullanım kılavuzunu inceleyerek ya da Ferroli kombi servisimizle görüşerek arıza hakkında bilgi alabilirler. Kullanıcılar, servis talebinde bulunmadan önce sorunların giderilebilmesi için şu işlemleri yapabilirler.

  • Ekranda hata kodu gösterildiğinde, cihaz resetlenmelidir
  • Bar değeri düşük görünüyorsa, belirlenen seviyenin üzerine çıkana kadar su vanası açılarak su doldurulur
  • Kombiye gaz girişinin olup olmadığı kontrol edilir
  • Elektrik, su girişleri kontrol edilir

Ferroli kombilerde, arıza uyarısı alındığında ya da sıcak su gelmediği görüldüğünde, kullanıcı gerekli kontrolleri yaptıktan sonra sorunun çözümü için servis hizmetlerimiz için ekip talebinde bulunabilirler.

Sıcak su sorunu nedenleri

Ferroli kombilerin parçalarından birisinde oluşan arızalar, cihazın verimli çalışmasını engellediği gibi sıcak su sorunlarının görülmesine neden olacaktır. Bu sorunlar, sıcak suyun ani soğuması, sıcak suyun hiç gelmemesi olabilirken, bazı arızalar, suyun aşırı ısınması şeklinde de görülebilecektir. Kombi arıza panelinde herhangi bir arıza uyarısı yoksa ve sıcak su gelmiyorsa servis talebinde bulunulmalıdır. Sıcak su sorunu nedenleri, eşanjör, ntc sensörü, elektronik kart, su akış tribünü, üç yollu vana arızaları olduğu bilinmektedir.

Elektronik kart arızaları

Ferroli kombiler, üzerinde bulunan elektronik kart sayesinde, tüm çalışma sistemini düzenlemektedir. Elektronik kart arızaları, cihazın tamamen çalışmamasına neden olabilirken, bazı arıza türleri cihazın çalışmasını engellemez ancak sıcak su sorunlarının ortaya çıkmasına neden olur. Ana kartta meydana gelen arıza, diğer parçaların çalışmasını engelleyecek ve sıcak su sensörlerinin devre dışı kalmasına neden olarak sıcak su sorunlarını ortaya çıkartacaktır. Ana kart tamiri yapılarak ya da kart değişimi ile sorunlar çözülebiliyor.

Üç yollu vana arızaları

Ferroli kombilerde bulunan üç yollu vana sistemi, sıcak su ile kalorifer suyunu birbirinden ayıran sistemdir. Kış konumunda bulunan bir kombi, sıcak su talebini üç yollu vana sistemi ile suyu kalorifer yerine çeşmelere yönlendirecektir. Üç yollu vana sisteminde arıza meydana geldiğinde, bu yönlendirme yapılamayacak ve sıcak su talebi yapıldığında, su kalorifer sistemine giderek, istenilen su ihtiyacı karşılanamayacaktır. Sıcak su sorunu ile karşılaşan kullanıcıların servis taleplerinde ilk olarak kontrol edilen parçalardan birisidir.

Sudaki kirecin neden olduğu arızalar

Kombiler, doğalgaz yanması sonucu suyu ısıtmakta ve ihtiyaca göre kullanılmasını sağlamaktadır. Kombi cihazına su ana şebeke bağlantısından gelmektedir. Kullanılan su içerisinde bulunan kireç zamanla, parçalar üzerinde birikmekte ve kirlenmeye neden olmaktadır. Kombi su giriş filtrelerinde, eşanjörde, üç yollu vana sistemlerinde sudaki kireçten dolayı arızalar meydana gelebilecektir. Parçalar üzerinde oluşan kireçlenme, suyun yeterli oranda ısınmasını engelleyerek, sıcak su sorunları ile karşılaşılmasına neden olabilecektir.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.