Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Körfez Altus Klima Servisi

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Körfez Altus Klima Servisi

Körfez Altus Klima Servisi

Körfez Altus Klima Servisi

Klimalar, tüm kapalı yaşam alanlarında, konfor sağlayan ürünlerdir. Kapalı ortamın kullanım amacına göre, ortama soğuk hava verme ya da sıcak hava verme amacıyla kullanılır. Altus markası, klima ürünlerinde, bilinen ve kaliteli ürünleri bulunan bir firmadır. Ülkemizde, Arçelik markası altında faaliyet gösteren bir şirket olarak, ülkemizin yerli firmalarından birisidir. Altus klima kullanıcısı olan ve Kocaeli bölgesinde ikamet edenlere, Kocaeli, Körfez Altus klima Yetkili Servisi olarak hizmet veriyoruz. Servis hizmetlerimizi 7/24 ve klima ile ilgili tüm konularda vererek, müşterilere destek oluyoruz.

Körfez Altus Klima Servisi
Profesyonel Kombi Teknik Servis, Aynı Gün İçinde Bakım, Arıza, Tamir Hizmetleri...

Körfez Altus Klima Yetkili Servisi

Altus klimalar için ülkemizin her bölgesinde yetkili servisler vardır. Bizlerde, Körfez Altus klima servisi olarak Kocaeli Körfez ilçesi ve diğer yakın bölgelere servis hizmeti veriyoruz. Altus klima kullanıcıları, yaz aylarında, evlerini soğutmak, kış aylarında ise ısıtabilmek için kullanmaktadır. Geniş kadromuz ile aynı gün içerisinde birden fazla müşterimize servislerimizi ulaştırabiliyoruz. Yeni klima alan müşterilerimizin cihazlarını, istedikleri yere belirlenen standartlara uygun olarak deneyimli personellerimiz ile montaj hizmeti veriyoruz. Altus klima servisi hizmetlerimiz arasında, montaj ile birlikte, tüm bakım seçenekleri yer alıyor. Klimalarını daha verimli kullanmak isteyenler, yaz ve kış mevsim geçişleri öncesinde bizleri arayarak servis hizmeti taleplerini oluşturabilirler.

Altus Klima Montajı Nasıl Yapılır?

Klimanın verimli ve sorunsuz çalışabilmesi için öncelikle montajının doğru yapılması gerekiyor. Körfez Altus klima servisi ekiplerimiz, sahip oldukları tecrübe ve deneyimlerle, tüm klima montajlarını en güvenilir şekilde yapıyorlar. Klima montaj işlemleri öncesinde, kurulumun yapılacağı yerin kontrol edilmesi, iç ünitenin bağlanacağı duvarın sağlam olması gerekiyor. Bağlantı aparatları duvara takıldıktan sonra, iç ünitenin terazi ile kontrol edilerek, yere tam paralel şekilde yerine oturtulması gerekiyor. Paralel olmayan iç ünite içerisinde su birikintisi oluşacak ve cihazın çalışmasını engelleyecektir. Ayrıca elektrik bağlantısının topraklamasının mutlaka yapılması gerekiyor.

Klima Bakımları Ne Zaman Yapılır?

Tüm klima modelleri için kullanıldıkları yere göre bakım zamanları belirlenir. Ev ya da ofis gibi alanlarda kullanılan klima modelleri için Körfez Altus klima servisi olarak, yılda iki defa bakım öneriyoruz. Bu bakımlar, yaz ve kış bakımlarıdır. Yaz bakımları, yaz sıcakları başlamadan önce, kış bakımı ise havalar iyice soğumadan öncedir. Büyük iş yerlerinde, sanayi tesislerinde, tozlu ortamın yoğun olduğu yerlerde kullanılan klimalar için ise aylık bakımların yapılmasını öneriyoruz. Bakım yapılmadığı zaman, klima iç ünite içerisi ve filtreleri kısa sürede kirlenecektir. Klimaların ömrünü uzatmak ve verimli çalışmasını sağlamak için bakımların zamanında yapılması çok önemlidir.

Körfez Altus Klima Bakım Servisi

Altus klimaları için tüm servis hizmetlerimizi, uzman personellerimiz ile yapıyoruz. Körfez Altus klima servisi kadrosunda yer alan tüm elemanlar, eğitimli ve servis konusunda deneyimlidir. Klima bakım hizmetlerinde yaptıklarımız şunlardır;

 • İç ve dış ünite elektrik bağlantılarının kontrolü
 • Gaz basınç kontrolü
 • Filtrelerin yerinden çıkartılarak tek tek temizlenmesi
 • Klima içerisinde oluşan nem ve tozun tamamen temizlenmesi
 • Duvar askı bağlantılarının kontrolü
 • Estetik görüntü ve cihaz dengesi kontrolü

Klima bakımı, yetkili servisler ve tecrübeli elamanlar tarafından yapılmalıdır. Bilgisizce yapılacak olan işlemler, klima arızalarına neden olabilecektir.

Klima Bakımının Sağladığı Avantajlar

Altus firması üretmiş olduğu klima modelleri ile konforlu hayata katkı sunmaktadır. Bizlerde, servis hizmetlerimiz ile bu ürünlerin daha güvenli kullanılmasına katkı sunuyoruz. Klima bakımları, sağlık ve verimlilik açısından çok önemlidir. Periyodik bakımları zamanında yapılan klimalar, kullanıcılarına birçok avantaj sağlayacaktır. Klima kullanıcılarına, bakım hizmetlerimizden sonra şu avantajların sağlanacağını bildiriyor ve bakım konusunda bilgilendiriyoruz.

 • Bakımı yapılan cihaz uzun ömürlü olarak kullanılabilir,
 • Klima her zaman yüksek performansta çalışır,
 • Daha az elektrik enerjisi kullanarak en üst seviyede verim sağlar,
 • Ortamdaki havanın sürekli temiz kalmasını sağlar,
 • Bakımlı olduğu için arıza yapmayacaktır.
 • Bakımlı olarak kullanıldığında elektrik enerjisini %10 daha az kullanacaktır.

Alanında uzman servis ekiplerimiz tarafından yapılan bakımlar sonrasında, klima çalışma verimliliği %25 oranında artacak ve istenilen oranda ısıtma ya da soğutma sağlayacaktır.

Klima Filtre Temizliğinin Önemi

Klimalarda, en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi filtrelerin temizliğidir. Klima çalıştığı zaman ortamdaki hava içerisinde bulunan tüm tozları toplar. Filtreler, belirli aralıklarla temizlenmediğinde, toz filtreleri kapatacak ve cihazın çalışmasını engelleyecektir. Aşırı tozlanmalar, arızalara neden olabilecektir. En önemlisi ise tozları nedeniyle klima içerisinde bakteri oluşmaya başlayacak, bu bakteriler ortam havasını bozarak, insan sağlığını olumsuz yönde etkileyecektir. Hem cihaz hem de sağlık açısından klima filtre temizliğinin önemli olduğunu vurguluyoruz.

7/24 Servis Talebi Oluşturabilmek

Evinde beyaz eşya kullananlar, ürün satın alırken öncelikle servis hizmetleri hakkında bilgi almak isterler. Arkom Teknik, Kocaeli Körfez ilçesi ve çevresine Altus klima ve diğer ürünleri için 7/24 kaliteli servis hizmeti vermektedir. Cihazlarınızın montaj işlemleri, periyodik bakımları ve arıza sorunları için servis numaralarımızı arayarak servis kaydınızı istediğiniz zaman oluşturabiliyorsunuz. Müşteri hizmetlerimiz, sizlerin taleplerini hemen almakta ve servislerimize aktararak, hizmetleri aynı gün içerisinde gecikme olmadan almanızı sağlamaktadır. Servis talebi oluştururken, cihaz modelini, servis talebinin periyodik bakım ya da arıza onarımı ise arıza türünü belirtmeniz gerekiyor. Bu bilgiler, servis hizmetlerini daha hızlı almanızı sağlayacaktır. Körfez Altus Klima Servisi nde Profesyonel Hizmetleri Firmamız, tüm servis hizmetlerinde, müşteri memnuniyeti oluşturabilmek için ilk günden itibaren, profesyonel kadrolar oluşturmuştur. Profesyonel servis hizmetleri verebilmek için ekiplerde yer alan personelin servis konusunda eğitimli olmasını ve tüm ürünler üzerinde tecrübe kazanmasını sağlıyor. Altus klima servis hizmetlerimizde, kullanılan klimanın modeli fark etmeksizin, tüm bakımları en iyi şekilde yapılmaktadır. Arıza tamirlerinde, tüm personelimiz, arıza nedenini hemen tespit edebilmekte ve arızaya neden olan sorunu hemen çözmektedir. Sahip olunan bilgi ve tecrübe sayesinde, hem doğru işlemlerin yapılmasını hem de sorunun kısa sürede giderilmesini sağlıyoruz.

Altus Klimalarda 1 yıl Parça Garantisi

Altus klima servisi olarak, tüm işlemlerimiz sonrasına müşterilerimize işçilik ve parça garantisi veriyoruz. Klimaların periyodik bakımlarında, tüm parçalarını kontrol ediyoruz ve arıza yapabilecek olanları, orijinal yedek parçaları ile değiştiriyoruz. Arıza tamirlerinde de orijinal yedek parça kullanarak, klimanın yenilenmesini sağlıyoruz. Değişimini yaptığımız tüm orijinal yedek parçalar için 1 yıl parça garantisi veriyoruz. Altus garantili ile güvenli hizmetler sunuyor, müşterilerimizin klimalarını güvenli kullanmalarını sağlıyoruz. Vermiş olduğumuz servis hizmetlerinin kayıtlarını tutuyor ve yaptığımız bakımlarda parça garanti sürelerini online olarak takip ediyoruz.

İLETİŞİM FORMU

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.