Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Protherm Kombi Sıcak Su Sorunu

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Protherm Kombi Sıcak Su Sorunu

Protherm Kombi Sıcak Su Sorunu

09 Eylül 2020 17:24
Protherm Kombi Sıcak Su Sorunu

Ev ve iş yerlerinde hem ısınma hem de sıcak su ihtiyaçları için kullanılan kombi markalarından birisi de Protherm marka kombi modelleridir. Protherm kombi sıcak su sorunu ile karşılaşıldığında, ilk olarak kombi reset tuşu ile cihazın komple resetlemesi yapılmalıdır. Tüm kombilerde zamanla görülebilen sıcak su sorunları, Protherm kombilerde de görülebilmektedir. Resetleme sonrasında sıcak su sorunu devem ediyorsa, kullanıcılar, servis çağrı numaralarımızı arayarak, servis kayıtlarını hemen oluşturabilirler. Uzman ekiplerimiz ile Protherm marka tüm kombilerin bakımlarını güvenli bir şekilde yapıyor ve sorunları tamamen gideriyoruz.

Kombi Arıza Türleri

Protherm kombilerde de diğer kombilerde olduğu gibi benzer arıza türleri meydana gelebilmektedir. Protherm kombi servisi olarak, cihazlarda meydana gelen arıza bildirimleri ya da görülen sorunlara göre arızanın nedenlerini hemen tespit edebiliyoruz. Kombilerde meydana gelen arıza türleri şunlardır;

  • Kombinin kullanım suyunu ısıtmaması
  • Suyun ayarlanan dereceden daha fazla ısıtması
  • Sıcak suyun dalgalı gelmesi
  • Kombinin gürültülü çalışması
  • Kombi diyafram basıncının sürekli düşmesi

Kombilerde meydana gelen arızalar, ısınma ve sıcak su sorunlarını ortaya çıkartacaktır. Kombi ana kartında meydana gelebilecek çeşitli arızalar, kombinin çalışma düzeninin bozulmasına ve sıcak su sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabilecektir.

Musluk Suyunun Aşırı Isınması

Protherm kombi musluk suyu kullanımında, suyun ayar düğmesi ile yapılan dereceden daha fazla ısınmasının çeşitli nedenleri vardır. Kombi sensöründe meydana gelen arızalar buna neden olabilirken, kombinin tüm sistemini yöneten ana kartta da arızalar meydana gelmiş olabilir. Sensör veya ana kart arızalarında, parça değişimi yapılarak bu sorunlar çözülebiliyor.

Kombiden Sıcak Suyun Az Gelmesi

Müşterilerimiz, sıcak su sorunu ile ilgili kombi servis kaydı oluşturduklarında, ekiplerimiz sorunun çözümü için tespit yapıyorlar. Yapılan tespitlerde, kombi çalışıyor ancak sıcak su az geliyor ise kombi su giriş çıkış filtreleri kirlenmiş olabiliyor. Tüm filtreleri temizliyor, kireçlenme varsa kimyasallarla tamamen kirecin temizlenmesini sağlıyoruz. Sıcak suyun az gelmesinin diğer nedeni ise musluk ucu filtrelerin tıkanmış olmasıdır. Banyo, mutfak, lavabo gibi yerlerde kullanılan tüm muslukların filtrelerini temizliyor ve kontrol ediyoruz.

Kombi Ana Kart Arızaları

Kombiler elektronik cihazlardır ve ana kart sistemi üzerinden tüm ayarları yapılabilmektedir. Ana kartta meydana gelen elektronik arızalar, çeşitli sorunların yaşanmasına neden olacaktır. Ana kartta arıza meydana gelse bile kombi çalışmaya devam eder, ancak verimlilik ayarı bozulacaktır. Kullanıcılar, sıcak su sorunu yaşadıklarında arızanın meydana geldiğini fark edebilirler. Ana kart arızaları nedeniyle, kombi ısınma ve kullanım suyu ayrımını yapamayacak, kış modu kapalı olsa bile ısınan suyu peteklere gönderecektir. Bu sıcak suyun istenilen verimlilikte kullanılmamasına ve çeşitli sorunların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Basınç Oranının Düşmesi

Diyafram sistemli kombilerde, hava ve su basınç oranı belirli bir seviyenin üzerinde olmalıdır. Kombi kullanım aşamalarında bu basınç oranı zamanla düşebilmekte ve ayar düğmesi ile su basıncı ayarlanabilmektedir. Diyafram contası arızaları meydana geldiğinde, basınç sürekli düşecek ve kombinin suyu ısıtmasını engelleyecektir. Kış aylarında bu sorun meydana geldiğinde, kullanıcı hem ısınma hem de sıcak su kullanma açısından mağduriyet yaşayacaktır. Protherm kombi servis hizmetlerimiz ile bildirilen tüm sorunları aynı gün yerinde çözüyoruz.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.