fbpx

Kombi Yakıt Tasarrufu

08.09.2020
40
Kombi Yakıt Tasarrufu

Kombi teknolojisin sürekli gelişerek, yakıt tasarrufu sağlamaya çalışmaktadır. Kombi yakıt tasarrufu yöntemleri ile kullanıcılar, doğalgaz ve elektrik enerjisini daha verimli kullanabilmektedir. İnsanlar, ısınma sorunlarını daha ekonomik ve güvenli olarak karşılayabilmek için doğalgaz kullanımını tercih etmektedir.

Doğalgaz kullanarak, ısınma ve sıcak su ihtiyaçları kombi cihazları ile karşılanabiliyor. Kaliteli ve bakımlı kombi cihazları her zaman enerji tasarrufu sağlayarak kullanıcının hem ısınma hem de sıcak su ihtiyacını karşılamaktadır.

Yakıt tasarrufu nasıl yapılır?

Kış aylarında, ısınma ihtiyacı için yakıt tasarrufu sağlayabilmek için çeşitli önlemler alınmaktadır. Yakıt tasarrufu için şu önlemler alınabilir.

  • Kombiler sürekli açılıp kapatılmalıdır
  • Kalorifer petekleri için reglaj ayarı yaptırılmalıdır
  • Kombinin düzenli olarak bakımdan geçirilmesi
  • Kombi filtrelerinin düzenli olarak temizlenmesi
  • Petek temizliğinin yapılması
  • Bina dışı ve pencere yalıtımlarının doğru yapılması

Kombilerin bakımlı olması ve arızalı parçalarının bulunmaması, daha verimli çalışmasını sağlayacaktır. Bu yakıt tasarrufu oluşturacak ve kullanıcı, kış aylarında bile daha düşük miktarlı faturalar ödeyecektir.

Kombilerin düzenli bakımı

Kombi Yakıt Tasarrufu

Kombi bakımları, hem yakıt tasarrufu hem de güvenli kullanım açısından önemlidir. Kombi cihazlarının çalışabilmesi için doğalgaz ile birlikte su ve elektrik enerjisine ihtiyaç vardır. Sıcak su ihtiyacı içinde kullanıldığı için 7/24 çalışmaktadır.

Sürekli çalıştığı için cihaz içi parçalarda, tozlanma, islenme, kireç oluşumu gibi nedenlere bağlı kirlenmeler oluşacaktır. Oluşan kirlenme, bazı parçaların arıza yapmasına ya da kombinin çalışma verimliliğinin düşmesine neden olacaktır.

Verimliliği düşen kombiler, istenilen ısıya sağlayabilmek için daha fazla doğalgaz kullanmaya çalışacaktır. Bu yakıtın daha fazla harcanmasına ve faturaların yükselmesine neden olacaktır.

Periyodik bakımın tasarruf açısından önemi

Kombilerin bakımların yapılmadığında beklenmedik anda arıza yapabilecektir. Oluşan arızalar, mağduriyetleri birlikte getirecektir. Kombi periyodik bakım hizmetlerini tüm müşterilerimize randevu oluşturarak veriyoruz.

Periyodik bakımlar, her kombi için yılda bir kez yapılmalıdır. Ekiplerimiz, periyodik bakımlarda, kombinin tüm temizlik ve arıza bakımlarını yapmaktadır. Kombiler bakımlı oldukları zaman daha az enerji ile yüksek verimlilik sağlayacaktır. Verimlilik oranı yükseldiğinde, yakıt tasarrufu da sağlamış olacaktır.

Petek temizliği ve yakıt tasarrufu

Kombi Yakıt Tasarrufu

Kombi kullanımlarında, yakıt tasarrufu sağlamak için sadece kombinin bakımlı olması yeterli olmayabilir. Tam tasarrufun sağlanabilmesi için kombi bakımı ile birlikte petek temizliğinin de yapılması gerektiğini belirtiyoruz. Petekler içerisinde dolaşan suyun oluşturacağı tortular zamanla tıkanmalara neden olabilecektir.

Tıkanıklık oluştuğunda, su dolaşımı olmayacak ve ısınma sorunları oluşacaktır.Kombi yapılan ayarlamalar ile ortamın ısıtılmasına çalışacak ve peteklerde oluşan tıkanıklık ısınmayı engellediği için daha fazla yakıt harcamasına neden olacaktır.

Petek temizleme işlemlerini özel cihazlarımız ile petekleri sökmeden, kombi alt vana bağlantısını kullanarak, tesisata bağlantı yapıyoruz. Özel temizleme kimyasalları ile peteklerin ve tüm tesisatın içerisinde oluşan tıkanıklıkları açıyoruz.

Kombinin sürekli çalışması

Kış dönemlerinde, evlerin ısıtılması kullanılan kombileri, kullanıcıların bazıları, gün içerisinde açıp kapama yapmaktadır. Kombilerin sürekli açılıp kapanması, daha fazla yakıt harcanmasına neden olacaktır. Yakıt tasarrufu için kombilerin, belirli bir ısı seviye ayarı yapılmalı ve o ayarda hiç kapatılmadan çalışması sağlanmalıdır.

Kombi servis hizmetlerimizde, kombi kullanıcılarını bu konuda uyarıyoruz. Kombinin sürekli çalışması, kapalı alanın ısısını sabit tutacak ve daha az yakıtın kullanılmasına ve büyük tasarrufa neden olacaktır.

ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

HEMEN ARA
Sohbeti Başlat
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Arkom Teknik