Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Kombi Yakıt Tasarrufu

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Kombi Yakıt Tasarrufu

Kombi Yakıt Tasarrufu

09 Eylül 2020 17:47
Kombi Yakıt Tasarrufu

Kombi teknolojisin sürekli gelişerek, yakıt tasarrufu sağlamaya çalışmaktadır. Kombi yakıt tasarrufu yöntemleri ile kullanıcılar, doğalgaz ve elektrik enerjisini daha verimli kullanabilmektedir. İnsanlar, ısınma sorunlarını daha ekonomik ve güvenli olarak karşılayabilmek için doğalgaz kullanımını tercih etmektedir. Doğalgaz kullanarak, ısınma ve sıcak su ihtiyaçları kombi cihazları ile karşılanabiliyor. Kaliteli ve bakımlı cihazları her zaman enerji tasarrufu sağlayarak kullanıcının hem ısınma hem de sıcak su ihtiyacını karşılamaktadır.

Kombi Yakıt tasarrufu nasıl yapılır?

Kış aylarında, ısınma ihtiyacı için yakıt tasarrufu sağlayabilmek için çeşitli önlemler alınmaktadır. Yakıt tasarrufu için şu önlemler alınabilir.

  • Kombiler sürekli açılıp kapatılmalıdır
  • Kalorifer petekleri için reglaj ayarı yaptırılmalıdır
  • Kombinin düzenli olarak bakımdan geçirilmesi
  • Kombi filtrelerinin düzenli olarak temizlenmesi
  • Petek temizliğinin yapılması
  • Bina dışı ve pencere yalıtımlarının doğru yapılması

Kombilerin bakımlı olması ve arızalı parçalarının bulunmaması, daha verimli çalışmasını sağlayacaktır. Bu yakıt tasarrufu oluşturacak ve kullanıcı, kış aylarında bile daha düşük miktarlı faturalar ödeyecektir.

Kombilerin düzenli bakımı

Kombi bakımları, hem yakıt tasarrufu hem de güvenli kullanım açısından önemlidir. Cihazların çalışabilmesi için doğalgaz ile birlikte su ve elektrik enerjisine ihtiyaç vardır. Sıcak su ihtiyacı içinde kullanıldığı için 7/24 çalışmaktadır. Sürekli çalıştığı için cihaz içi parçalarda, tozlanma, islenme, kireç oluşumu gibi nedenlere bağlı kirlenmeler oluşacaktır. Oluşan kirlenme, bazı parçaların arıza yapmasına ya da kombinin çalışma verimliliğinin düşmesine neden olacaktır. Verimliliği düşen kombiler, istenilen ısıya sağlayabilmek için daha fazla doğalgaz kullanmaya çalışacaktır. Bu yakıtın daha fazla harcanmasına ve faturaların yükselmesine neden olacaktır.

Periyodik bakımın tasarruf açısından önemi

Kombilerin bakımların yapılmadığında beklenmedik anda arıza yapabilecektir. Oluşan arızalar, mağduriyetleri birlikte getirecektir. Kombi periyodik bakım hizmetlerini tüm müşterilerimize randevu oluşturarak veriyoruz. Periyodik bakımlar, her cihaz için yılda bir kez yapılmalıdır. Ekiplerimiz, periyodik bakımlarda, kombinin tüm temizlik ve arıza bakımlarını yapmaktadır. Kombiler bakımlı oldukları zaman daha az enerji ile yüksek verimlilik sağlayacaktır. Verimlilik oranı yükseldiğinde, yakıt tasarrufu da sağlamış olacaktır.

Kombi Petek temizliği ve yakıt tasarrufu

Kombi kullanımlarında, yakıt tasarrufu sağlamak için sadece kombinin bakımlı olması yeterli olmayabilir. Tam tasarrufun sağlanabilmesi için cihaz bakımı ile birlikte petek temizliğinin de yapılması gerektiğini belirtiyoruz. Petekler içerisinde dolaşan suyun oluşturacağı tortular zamanla tıkanmalara neden olabilecektir. Tıkanıklık oluştuğunda, su dolaşımı olmayacak ve ısınma sorunları oluşacaktır. Kombi yapılan ayarlamalar ile ortamın ısıtılmasına çalışacak ve peteklerde oluşan tıkanıklık ısınmayı engellediği için daha fazla yakıt harcamasına neden olacaktır. Petek temizleme işlemlerini özel cihazlarımız ile petekleri sökmeden, kombi alt vana bağlantısını kullanarak, tesisata bağlantı yapıyoruz. Özel temizleme kimyasalları ile peteklerin ve tüm tesisatın içerisinde oluşan tıkanıklıkları açıyoruz.

Kombinin sürekli çalışması

Kış dönemlerinde, evlerin ısıtılması kullanılan kombileri, kullanıcıların bazıları, gün içerisinde açıp kapama yapmaktadır. Kombilerin sürekli açılıp kapanması, daha fazla yakıt harcanmasına neden olacaktır. Yakıt tasarrufu için kombilerin, belirli bir ısı seviye ayarı yapılmalı ve o ayarda hiç kapatılmadan çalışması sağlanmalıdır. Kombi servis hizmetlerimizde, kombi kullanıcılarını bu konuda uyarıyoruz. Kombinin sürekli çalışması, kapalı alanın ısısını sabit tutacak ve daha az yakıtın kullanılmasına ve büyük tasarrufa neden olacaktır.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.