Kadıköy Mah. Güvercin Sok. No:6/B İzmit/Kocaeli

Petek Temizliğinin Faydaları

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Petek Temizliğinin Faydaları

Petek Temizliğinin Faydaları

04 Nisan 2020 07:49
Petek Temizliğinin Faydaları Kombilerin ana işletim ve faaliyette olma noktalarında bulunan mekanizmalar genel olarak peteklerdir. Petek Temizliğinin Faydaları, petek kombinin çalışması ve düzgün şekilde verim sağlanması için bakım ve kontrollerde ilk sıralarda yer alır. Bazı kombi sahipleri kombi peteklerinin temizlenmesinin ne gibi faydalar içereceğini fark etmeyebilirler. Bu durum onlara daha çok maliyet ve sorun olarak geri dönecektir. Çünkü tıkalı veya yeterince çalışmayan bir kombi daha çok büyüyen bir sorun eğrisi olarak karşınıza çıkacaktır. Kombini peteklerinden sıcak su geçmesi sonucunda ısınma işlemi elde edilir. Çalışma prensibi bu peteklerin işlevsel olmasına dayanır. Bundan dolayı da kombinin sağlıklı bir şekilde çalışması adına bakım ve onarım işlemlerine öncelik verilmelidir. Kış aylarında ağırlıklı olarak çalışması beklenen bir araç olduğundan dolayı bakımların yoğun dönem gelmeden yaptırılması daha makul olacaktır.

Petek Temizliğinin Faydaları Nelerdir?

Zaman içinde aşınma veya diğer sorunlardan dolayı peteklerde bazı sorunlar meydana gelebilir. Bu durumda peteklerin temizlenmesi gerekir. Ertelenmesi halinde istenene verim alınamayacağı gibi aynı zamanda da kombinin tamamen işlevsiz hale gelmesi sorunu ile karşılaşma durumunuz ortaya çıkabilir. Bunun için petek temizleyen servisler ile iletişime geçmeniz önerilir. Sadece bu işi yapan servisler olduğu kadar kombi işlemlerinin tamamını yapan servislerden de yardım almanız kolaylık sağlar. Bu işlemleri yapan servisler:
  • İnceleme yaparlar,
  • Kombinin peteklerinde var olan hasar veya tıkanıklıkları tespit ederler,
  • Petek temizleme makinesi kullanırlar,
  • Çalıştırıp kontrol ederler,
  • Bu süreç son derece hızlı ve kısa sürede tamamlanan bir işlemlerden meydana gelir. Bunun için zaman ve küçük bir bütçe ayrılması yeterli olacaktır.

Peteklerin Temizlenmesi ve Yakıt Tasarrufu

Peteklerin temizlenmesinin doğal bir sonucu olarak yakıtta tasarruf sağlamanız kolaylaşır. Çünkü peteklerinden dolayı yeterince çalışmayan veya ısı dağılımı sağlamayan bir kombinin olması kullanıcının üşüdüğünde daha çok yakıt yakma karşılığında ısınmaya başlamasına neden olur. Kombi sahibi odanın yeterince ısınmamasından dolayı sorunun neden kaynaklı olduğunu da anlamadığından ısıyı yükseltmek için çabalar. Bu durum da faturanı yükselmesine neden olur. Yakıttan dolayı ek bir maliyetle karşı karşıya kalmamak adına peteklerin temizlenmesine dikkat edilir.

Isının Dağılımında Sorun

Bir başka petek temizleme faydası ise ısının dağılımıyla ilgilidir. Peteğin tıkanması durumunda ısının dağılımıyla alakalı dengesizlik ortaya çıkar. Çünkü yeterince sıcak su akımı sağlayamayan bir kombi bazı kısımlarında ısıtma sorunu çıkarır. Bunun anlamı da sorun olan peteğin bulunduğu yerde ısınmanın düşük olmasıdır. İzmit bölgesinde Evin veya kullanım alanının dengeli ısınmaması da kombiden alınan verimin engellenmesine dayanak oluşturur. Peteklerin tıkalı olup olmadığına baktırmak en iyi çözümlerden bir tanesi olacaktır.

Kombinin Tamamen Bozulması

Kombinin peteklerine bakım yapılmasını atlamak bir süre sonra daha ciddi maliyetlerin doğmasına neden olabilir. Çünkü kombinin sadece petek temizliği ve rutin kontrolleri için ayırmanız gereken bütçe son derece azken bu şekilde kullanmak için zorlamanın sonucunda kombinin tamamen bozulmasına sebep olabilirsiniz. Bunun için kombinizin tamamen kullanılamaz duruma gelmesini engellemek için düzenli petek bakımlarını yaptırmanız önerilir. Maliyet ve zaman açısından kar sağlayacaktır. Kocaeli bölgesinde kombi servisi noktasında hizmet veren firmamızdan destek alabilirsiniz.

Kombinin Ömrünün Uzaması

Düzenli bakım ve onarım işlemleri kombinin en az kullanıldığı veya hiç kullanılmadığı zamanlarda yapılmalıdır. Böylece kombinin bakımları ile daha verimli, az yakıt harcayan, uzun süre işlevsel olan bir şekilde kalmasına destek olabilirsiniz. Kombinin bozulması ve yerine yenisini almak yerine yıllık olarak bakımlarını yaptırmak daha makul bir seçenek olacaktır. Bakım ve onarım işlemlerinin oldukça faydası olduğunu ortaya çıkaran birçok neden bulunur.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.