Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Derince Petek Temizliği

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Derince Petek Temizliği

Derince Petek Temizliği

Derince Petek Temizliği

Derince Petek Temizliği ile Isı konforunun sağlanabilmesi için binalarda, kombi cihazı kullanılmaya başlanmıştır. Derince bölgesinde, insanların çoğu kombi sistemi ile ısınma ihtiyacını gidermektedir. Firmamız, derince petek temizliği alanında hizmet vermekte ve tüm ısı sistemlerine bağlı bulan peteklerin temizliğini yapmaktadır. Kombi kalorifer tesisatları içerisinde dolaşan hareketli su tesisat boruları, vanalar ve petek kanallarında, çamur, pas, kireç, tortu gibi atıklar oluşturacaktır. Bu atıkların miktarı arttığında tıkanmalar meydana gelecektir.

Derince Petek Temizliği
Profesyonel Kombi Teknik Servis, Aynı Gün İçinde Bakım, Arıza, Tamir Hizmetleri...

Meydana gelen tıkanmalar, ısınma sorununu oluştururken, peteklerin ve tesisatın kullanım ömrünü de olumsuz etkileyecektir. Düzenli olarak temizlenmeyen kalorifer peteklerinde çürüme ve delinme gibi sorunlarda meydana gelebilecektir. Müşterilerimizi bilgilendirme yaparak, kombi bakımları ile birlikte petek temizliği işlemlerini de periyodik olarak yaptırmaları gerektiğini söylüyoruz. Derince bölgesine verdiğimiz hizmetler ile müşterilerimizin daha güvenli ve verimli ısı elde etmelerini sağlıyoruz.

Petek Temizlemede Doğru Çözüm

İnsanlar, evlerinde kullandıkları kalorifer peteklerini kendi yöntemleri ile temizlemeye çalışmaktadır. Ancak bu petek temizliği için doğru çözüm değildir. Petek temizliği avantajları işlemler doğru yapıldığında ve petek kanalları tamamen temizlendiğinde görülebilecektir. Petekler içerisindeki suyu boşaltıp tekrar doldurmak, petek temizliği sayılmaz. Çünkü petek kanalları içerisinde meydana gelen kireçlenme ve diğer tortu türlerinin tamamen çözülmesi ve peteklerden atılması gerekiyor.

Bunun için servis hizmetlerimizden faydalanabilir ve peteklerinizi yerinden sökmeden, tüm peteklerin aynı anda içerisinde hiçbir atık kalmayacak şekilde temizletebilirsiniz. Firmamız her zaman en doğru çözümleri bulmakta ve yaptığı temizlik işlemleri ile tesisatınızın, peteklerinizin ve kombi cihazınızın kullanım ömrünü uzatmaktadır. Doğru çözümler uygulanmadığı zaman gereksiz zaman kaybı ve maliyetler ortaya çıkacaktır. Ayrıca temizlenmek için sökülen peteklerin bağlantı noktalarından zamanla su sızıntıları başlayabilecektir. Bizler peteklerinizi sökmeden temizliyoruz.

Temizlik ve Bakım Hizmetlerimiz

Petek temizliği konusunda, Derince firması olarak her zaman %100 müşteri memnuniyeti kazanabilmek için garantili hizmetler veriyoruz. Petek temizleme ve tesisat bakımı, fiyatları hakkında bilgi alabilmek için iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz. Kombi, petek temizlik ve bakım hizmetlerimiz, Derince ilçesi ile sınırlı kalmamakta, bizlere ulaşan yakın çevredeki tüm müşterilerimize hizmetlerimizi ulaştırmaktayız. Petek temizliği hakkında öğrenmek istediğiniz her türlü konuyu 7/24 servisimiz ile iletişim kurarak öğrenebilirsiniz.

Teknik personellerimiz, sormuş olduğunuz her soruya cevap verecek ve bakım için en iyi çözümleri bulmanıza yardımcı olacaktır. Servis hizmetlerimizden faydalanarak, tesisatınızda ve kombi cihazınızda her hangi bir sorun ile karşılaşmadan periyodik bakımlar yaptırabilirsiniz. Sorunlar oluşmadan periyodik bakımların yapılması, cihazın ve tüm parçalarının arıza yapmadan onarılması ve daha verimli çalışmasını sağlayacaktır.

Petek Temizliğinin Önemi

Petek temizliği avantajları temizlik hizmetlerimiz sonrasında görülmeye başlanacaktır. Oda içerisinde yer alan peteğin tüm yüzeyi ısınıyorsa, istenilen ısı verimliliğini sağlayacaktır. Ancak kirlenmiş ve bazı kanalları tıkanmış olan peteklerin tüm yüzeyi ısınmayacak, istenilen ısının elde edilmesine engelleyecektir.

Petek temizliğinin önemi çoktur ve şunlar sayılabilir;

 • İstenilen ısı kaliteli elde edilir,
 • Daha az fatura ödenir,
 • Kombi cihazının verimli çalışması sağlanır,
 • Kombi arızaları önlenir,

Derince kombi bakım ve petek temizleme servisi olarak, verdiğimiz hizmetlerin önemini, ne zaman yapılması gerektiğini müşterilerimize her zaman aktarıyoruz. Petek temizliği yapılmadığı zaman kombi ısınan suyunu dolaşımı için daha fazla basınç uygulamaya çalışacak ve tıkanıklık nedeniyle, istenilen basınç gerçekleşemeyeceği için çeşitli arızalara neden olabilecektir.

Petek Temizleme Yöntemleri

Derince Petek Temizliği firması olarak her zaman güvenilir ve profesyonel hizmetler vermekteyiz.

Kalorifer tesisatlarında bağlı bulunan belirli peteklerin ya da tüm peteklerin temizliği için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Daha önceden, her petek tek tek sökülerek, manuel olarak temizlenmeye çalışılmaktaydı. Firmamız, petek temizleme yöntemlerinden makineli temizleme yöntemini kullanıyor ve işlemlerin daha iyi daha verimli yapılmasını sağlıyor. Tüm kombi kullanıcıları, peteklerini temizletmek istediklerinde, hizmet almak istedikleri firmaya hangi yöntem ile temizleme yaptıklarını sormalıdır. Makineli temizleme yöntemi, hem kolay hem de tüm tesisatın ve peteklerin kısa sürede detaylı iç temizliğinin yapılmasını sağlamaktadır. Firmamız, makineli temizleme yöntemini kullanırken, temizlenecek olan tesisatın yapısına ve büyüklüğüne göre özel ilaç kullanıyor, basınç ayarını ona göre yapıyor.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Kalorifer petek temizliği işlemlerine başlamadan önce servislerimizden işlemleri nasıl yapacakları konusunda bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Siz sormasanız bile ekiplerimiz, yapacakları işlemlerle ilgili her türlü bilgilendirmeyi yapacaktır. Petek temizliği işlemlerini şu işlem adımlarını takip ederek yapıyoruz.

 • Bütün peteklerin vanalarını kapatıyoruz.
 • Petek temizleme makinesini bağlayacağımız peteği seçiyor ve o petek su girişine makinemizi bağlıyoruz.
 • Tüm peteklerin vanalarını açılıyoruz ve ilaç koymadan makine ile tüm petekler içerisinde ön yıkama yapıyoruz.
 • Petek sayısına göre makineye ilaç koyuyor ve makineyi çalıştırarak, basınçlı bir şekilde tüm petekler içerisine ilaçlı suyun dolaşmasını sağlıyoruz.
 • İlaçlı su petekler içerisindeki kireç ve tortuları tamamen çözene kadar yaklaşık 45 dakika çalışacaktır.
 • Daha sonra durulama yıkaması yapılıyor ve isteğe bağlı olarak petekler içerisine koruyucu kimyasal konulabiliyor.

Bu işlemler tamamlandıktan sonra, makinemiz, petekten sökülüyor. Kombi bakımı isteğe göre yapılmaktadır. Kombi üzerinden su basınç ayarı yapılıyor ve çalıştırılarak tüm peteklerin ısınma durumu test ediliyor. Petek temizleme işlemleri sırasında kesinlikli herhangi bir kirlenme söz konusu olmamaktadır.

Peteklerdeki Tıkanıklığın Tespiti

Kalorifer sistemi ile ısınan binalarda, insanlar, ısınma sorunu yaşadıklarında, peteklerde tıkanma olup olmadığını kendileri tespit edebilecektir. Bu konuda, bilgi almak isteyenler, servis numaralarımızı arayarak, istedikleri bilgileri alabilirler. Yeni tesisatlar da daha çok petek içerisinde oluşan hava ısınmayı etkileyebilecektir. Hava alma işlemleri çok basittir ve ekiplerimiz müşterilerimize tarif etmektedir. Derince petek temizleme servisi olarak müşterilerimize, petek tıkanıklığı tespitlerini şu gözlemlerle yapabileceklerini belirtiyor.

 • Peteklerin altı ya da üstü soğuk kalıyorsa,
 • Kombi çalıştığı halde oda ısınmıyorsa,
 • Peteklerde delinme ya da su sızıntısı varsa,
 • Kombi sirkülasyon pompası sıkışıyor ya da arıza yapıyorsa,

Bu ve buna benzer nedenler, peteklerinizde tıkamaların olduğunu göstermektedir. Meydana gelen petek tıkanıklıkları aynı zamanda ısı elde edememenize rağmen yüksek fatura ödemenize de neden olabilecektir.

Temizlik Sonrası Petekler

Derince kombi bakım servisi olarak, her zaman petek temizliği işlemlerini garantili olarak yapıyoruz. Kalorifer petek temizliği sonrasında, müşterilerimiz, istedikleri ısı verimliliğine kavuşabilecektir. Yapmış olduğumuz petek temizliği sonrası her müşterimiz şunları gözlemleyebilecektir.

 • Peteklerin tam kapasite ısındığını,
 • Kombi arızalarının yaşanmadığını,
 • Kombi çalışma süresinin azaldığını,
 • Faturalarının %30 civarında düştüğünü,

Bunları gözlemleyenler, hem ısı verimliliği avantajını sağlarken hem de peteklerinin daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilecektir. Temizlik sonrası peteklerde oluşabilecek hava alma işlemleri test edilirken, ekiplerimiz tarafından yapılacaktır. Temizlik sonrası peteklerin bazı bölümlerinde ısınma sorunu görülürse, servisimize bilgi verdiğiniz taktirde, ekiplerimiz, ücretsiz olarak kontrol edecek ve hava alma işlemlerini yapacaklardır. Petek temizleme işleminde herhangi bir petek sökülmediği için petek bağlantı yerleri sorunları da yaşanmayacaktır.

Makineli ve İlaçlı Petek Temizleme

Derince Kombi Servisi firmamız tarafından her zaman makine ile yapılmaktadır. Makineli ve ilaçlı petek temizleme yöntemini kullandığımız için tüm müşterilerimizin, evlerindeki petek sayısı ne kadar olursa olsun, ortalama 45 dakika gibi bir süre içerisinde temizlik işlemlerini tamamlıyoruz. Makineli ve ilaçlı petek temizleme işlemlerimiz sayesinde, peteklerinizin uzun ömürlü olmasını sağlayabilir, içerisinde birikmiş olan tüm atıkları, paslanmaları temizleyebilirsiniz. Alanında uzman elemanlar ile verdiğimiz hizmetlerimizde, makinenin doğru kullanılarak, temizliğin detaylı yapılmasını sağlıyoruz.

Makineli ve ilaçlı petek temizleme işlemlerinde, petek sayısına ve tesisat büyüklüğüne göre uygun basınç ayarı yapılmadığında, su dolaşımı istenilen oranda yapılamayacak kireç ve tortuların çözülmesinde etkili olmayacaktır. Basınç ayarını doğru yapıyor, bağlantı yapıldıktan sonra ilaçlı suyun petekler ve tesisat boruları içerisinde defalarda dolaşmasını sağlıyoruz. Bu işlemler sonrasında petekler ve bağlantı borularının içerisi tamamen temizlenmiş olacaktır.

Temizleme Kimyasalları

Petekler içerisinde, pas, kireç, çamur ve tortu parçalıkları bulunabilmektedir. Ana şebekeden gelen su içerisindeki atıklar, daha çok peteklerin alt kısmında birikmeye başlayacaktır. Zamanla sertleşen bu atıklar tıkanıklıkları oluşturuyor. Petek içerisinde oluşan bu tıkanıklıklar ise ancak özel kimyasal ilaçlarla giderilebilmektedir. Firmamız, makine ile petek temizleme yapmakta ve özel kimyasal ilaçlar kullanmaktadır. Kullanmış olduğumuz kimyasallar, petek ve borulara herhangi bir zarar vermemektedir. Sadece su içerisinde bulunan tortuların çözülmesini sağlamaktadır. Temizlik sırasında, kullanılacak olan kimyasal miktarına da petek sayısına göre belirliyor ve ölçülü olarak kullanıyoruz. İşleme başlamadan önce petek tıkanıklık durumu tespitleri de kullanacağımız kimyasal miktarını belirlememizi sağlamaktadır.

Petek Temizliği Ne Kadar Sürer?

Firmamız, vermiş olduğu servis hizmetleri ile petek temizliği avantajları hakkında bilgilendirmeler yapmaktadır. Kalorifer sistemlerinde kullanılan peteklerin temizliklerini, makine kullanarak yaptığımız için işlem süresi kısa sürmektedir. Derince bölgesinde verdiğimiz hizmetlerde, makine ile petek temizleme işlemlerimizin süresi ortalama olarak 45 dakika olmaktadır. Petek temizleme ile birlikte kombi bakımı da yapıldığı zaman toplam işlem süresimiz yaklaşık 1,5 saat sürebilmektedir.

Kombi bakımı ve petek temizleme işlemlerinde, tüm elemanlarımız, müşteri memnuniyetine önem vermekte ve temiz çalışmalar yapmaktadır. Petek temizliği işlemlerinde, tek bir noktadan makine bağlantısı yaptığımız için herhangi bir kirlenme durumu meydana gelmemektedir. Kış aylarında ısınma sorunu yaşamamak için hem kombi bakımı hem de petek temizleme işlemlerini, havalar soğumadan önce yaptırmalarını tavsiye ediyoruz.

Kombi Bakım Hizmetleri

Kombi bakım hizmetlerimiz 7/24 devam etmektedir. Derince bölgesinin en güvenilir kombi bakım ve petek temizleme servisi olarak, profesyonel hizmetler sunuyoruz. Kombi arızalarının büyük bir bölümünün, peteklerde meydana gelen tıkanmalar ve kirlenmeler sonucu oluştuğunu biliyoruz. Bunun için kombi bakımlarında, petek temizliğinin de önemli olduğunu vurguluyor ve tüm sistemin bakımını yapmaya çalışıyoruz. Kombi bahis hizmetlerimiz, periyodik bakım ve arıza onarımı olarak iki türlü yapılmaktadır. Periyodik bakımlarda, filtre temizleme, fan motoru temizleme, eşanjör temizleme, su basıncı kontrolü gibi tüm işlemleri yapıyoruz. Kombi bakımı yaparken, isteğe göre petek temizleme işlemlerini de makine ile yapıyoruz. Kombi ve petek bakımları birlikte yapıldığında, yıl boyunca ısınma sorunu yaşanmayacak ve kombinin verimli çalışması, enerji tasarrufu sağlanmış olacaktır.

Profesyonel Servis Hizmetleri

Petek temizleme ve kombi bakım hizmetleri her zaman uzmanlık isteyen işlemlerdir. Kombi ve tesisat hakkında bilgisi olmayan kişiler tarafından yapılacak olan işlemler, beklenmedik sorunların yaşanmasına neden olabilecektir. Firmamız, profesyonel hizmet vermekte ve tüm elemanlarının, alanlarında uzman olmasını sağlamaktadır. Müşterilerimiz gerek gördüklerinde elemanlarımızdan yetki sertifikalarını sorabilirler. Petek temizleme işlemlerini yeni teknoloji sistemine sahip makineler ile yapıyoruz ve elemanlarımız makinelerin kullanımını bilmektedir. Profesyonel hizmetler sunuyor, tüm bakım ve temizlik işlemlerinde, hangi kimyasal ilaçların hangi oranda kullanılacağını biliyoruz. Bu hizmetlerimiz sayesinde, tüm bakımların doğru yapılmasını, müşterilerimizin bakım hizmetlerinden en iyi avantajları elde etmelerini sağlıyoruz.

Servis Talebinde Bulunmak

Peteklerinizin tıkalı olduğunu ve odaların ısınmadığını düşündüğünüzde, hemen iletişim numaralarımızı arayabilir ve servis talebinde bulunabilirsiniz. Müşterilerimizin sorunlarını çözebilmek için hizmetlerimiz haftanın 7 günü devam etmektedir. 7/24 servis numaralarımızı arayarak, taleplerini iletebilirsiniz. Kombi bakımı ve petek temizleme taleplerimiz için oluşturmuş olduğunuz randevuda belirtilen saat aralığında ekiplerimiz, adresinize gelecektir. Ekiplerimiz her zaman tam donanımlıdır ve tüm işlemlerin bir defada yapılmasını sağlamaktadır. Servis talebinde bulunurken, sorunlarınızı ve almak istediğiniz hizmet türünü belirtmelisiniz. Ekiplerimiz sizlerin belirtmiş olduğu sorunlara ve cihaz marka modeline göre ihtiyaç duyulabilecek yedek parçalarla gelecektir. Petek temizleme yaptırmak isteyenler, evlerinde bulunan petek sayısını, en son ne zaman temizlendiği gibi konularda bilgiler vermelidir.

Hızlı ve Kaliteli Hizmet

Kalorifer petek temizliği hizmetlerinde her zaman kalite ve güvene önem veriyoruz. Bununla birlikte, müşterilerimize en kısa sürede ulaşarak hizmetlerimizin hızlı olmasını sağlıyoruz. Kombi bakımlarında bazı arıza durumları acil müdahale gerektirebilmektedir. Kombi cihazlarında, doğalgaz, su, elektrik üçlüsünün bir arada bulunması, arıza durumlarında birçok riskin doğmasına neden olabilecektir. Bu hassasiyeti biliyor ve uzman ekiplerimiz, müşterilerimizden gelen taleplere en hızlı şekilde cevap vermeye çalışıyor. Petek temizleme işlemlerinde de makine ile temizleme yöntemini kullandığımız için hizmetlerimiz hem hızlı hem de kaliteli olmaktadır. Ev ya da ofislerde kullanılan petek sayısını ne olursa olsun işlemlerimiz kısa sürede tamamlanabilmektedir. Hızlı ve kaliteli hizmet alabilmek için firmamız ile iletişim kurmanız yeterli olacaktır.

Hizmet Bölgelerimiz

Doğalgaz kullanılmaya başlandıktan sonra insanlar daha ekonomik olduğu için hem ısınma hem de sıcak su ihtiyacı için kombi sistemlerini kullanmaya başlamıştır. Binalara yapılan kalorifer sistemlerinin kullanılmaya başlamasıyla birlikte, çeşitli zamanlarda servis ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Firmamız, Derince servisi olarak hizmet verirken hizmetlerini aynı zamanda Kocaeli’nin farklı ilçelerine de ulaştırmaktadır. Bunun için hizmet bölgemiz geniştir ve hizmet bölgemizde bulunan tüm müşterilerimize 7/24 hizmetlerimiz ulaştırmaya çalışmaktayız. Servis hizmetlerimizde, her türlü bakım ve temizlik seçenekleri yer almaktadır. Hizmet bölgelerimizde bulunan müşterilerimize tüm bakım ve temizlik hizmetlerimizi, çeşitli kampanyalar ile daha uygun fiyat seçenekleri ile sunmaya çalışıyoruz.

Kombi ve Petek Bakımı

Hizmet alanımıza giren tüm işlemler farklı yöntemlerle yapılmaktadır. Derince servisi olarak, kombi ve petek bakımlarında farklı işlemler yapılmaktadır. Kombi bakımlarında, arıza tespiti, arızalı parça onarımı, parça değişimi, cihaz ayarı gibi işlemler yapılmaktadır. Petek bakımı ve temizliği işlemlerinde ise peteklerde herhangi bir tıkanıklık, su kaçağı gibi durumların olup olmadığı tespit edilmektedir. Petek temizliği işlemlerinde de petek içerisinde bulunan istenmeyen ve tıkanıklığa neden olan parçaların petek içerisinden çıkartılması sağlanmaktadır. Ekiplerimiz, müşterilerimizin taleplerine göre kombi ve petek bakımlarının ayrı ayrı ya da ikisini birlikte yapabilmektedir. Kombi bakımlarının arıza olmasa bile yıllık olarak yapılması, birçok açıdan faydalıdır. Petek temizliği işlemleri de kombinin sorunsuz çalışması ve yüksek ısı verimliliği açısından önemlidir.

Petek Temizleme Fiyatı

Derince petek temizliği işlemlerinde fiyatlarımızı, tüm kombi marka ve modelleri için sabit seçeneklerle sunuyoruz. Kombi ve petek temizliği işlemleri birlikte yapıldığında, kombi bakımları daha ucuza gelmektedir. Firmamız, petek temizleme fiyat tekliflerini temizlenecek olan petek sayısına göre vermektedir. Isı tesisatında kullanılan peteklerin türü ve tipi farklı fiyat seçenekler ile hizmet vermemizi sağlıyor. Panel radyatör temizleme fiyatlarımız en uygun seçeneklerden oluşmaktadır. Panel radyatör, döküm petek, alurad petek temizleme, buharlı petek temizleme gibi tüm seçenekler için farklı fiyatlar veriyoruz. Servis numaramızı arayarak, bizlere ulaşan müşterilerimiz, kombi bakımları ve petek temizliği işlemleri için fiyat seçeneklerimiz hakkında bilgi alabiliyorlar.

 

İLETİŞİM FORMU

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.