Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Klima Montajlarını Neden Yetkili Servis Yapmalıdır?

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Klima Montajlarını Neden Yetkili Servis Yapmalıdır?

Klima Montajlarını Neden Yetkili Servis Yapmalıdır?

07 Temmuz 2020 03:10
Klima Montajlarını Neden Yetkili Servis Yapmalıdır?

Klima satın alan tüketicinin en çok aklına takılan ve sonuçlarını, avantajlarını merak ettiği durumların başında klima kurulumu yer alır. Klima alındıktan sonra size yetkili servis tarafından kurulumunu yaptırabileceğiniz bilgisi verilir. Yetkili servisin kurulum için önerilmesi tesadüf veya herhangi bir bilgi olarak değerlendirilmemelidir. Çünkü kullanıcının klimadan beklediği performansı alması her açıdan klima markasını memnun edecektir. Markayı kullanmaktan memnun olduğunu, beklediği performansı aldığını dile getiren bir müşteri elde edilmiş olur. Yetkili olmayan bir serviste yapılan kurulum ileride çok fazla sorun açılmasına neden olabilir. Ayrıca garanti kuralları ile alakalı sorunların oluşmasına da dayanak olacaktır. Bundan dolayı mutlaka kurulumun ve montajın yetkili servis tarafından yapılmasına dikkat edilmelidir. Yetkili servis klima kurulumu ile ilgili tüm eğitimleri almış ve alanında uzman olduğundan dolayı fazlasıyla avantaj sunacaktır.

Cihazın en uygun yere yerleştirilmesi

Kurulumun yetkili servis tarafından yapılmasının en kesin avantajlarından bir tanesi cihazın doğru yere kurulmasıdır. Birçok kullanıcıdan alınan şikayet klimadan alınan verimin az olduğu yönünde olur. Bunun en temel nedenlerinden bir tanesi de klimanın nerede durduğudur. Yerini belirlemek isteyen servis bu konuda eğitim aldığından dolayı en yüksek verimi almanızı sağlayacak şekilde hareket eder. Baktığı detaylar ise:

  • Odanın cephesi
  • Klima ve oda büyüklüğünün durumu
  • Kapı ve pencerelerin yeri
  • Kullanılan camların durumu
  • Bina yalıtımı
  • İçeride bulunan başka elektroniklerin varlığı ve sayısı

şeklinde sıralanabilir. Bu tarz etmenlere bakarak karar veren ve kurulumu gerçekleştiren bir servis klimadan alabileceğiniz en yüksek verimi almanız için çalışmaktadır. Kapı ve pencerelerin yerinin bile klima montajında yeri olduğunu bilmeyen bir servis verim ve tasarruf konusunda size yardımcı olamayacaktır.

Klima kurulumu sırasında etrafında zarar görme sorunu olmaması

Kurulum sırasında yetkili klima montaj servisi ile çalışmanın bir başka avantajı ise etrafın zarar görmemesidir. Montaj için nasıl hareket etmesi gerektiğini bilen bir servis evinize veya klima takılacak ortama zarar vermeden bu işlemi yapacaktır. Odadaki yere karar veremeyen ve duvarlarınızı gerekmediği halde delik deşik eden bir servisle çalışmak istemezsiniz. Ayrıca klimanızın taşınması, parçaların doğru şekilde açılması ve kurulum işlemlerinin sorunsuz yapılması da önemlidir. Bu sırada klimanıza zarar verilmesi de bir başka ihtimal olarak göze çarpar. Zarar göreceğiniz bir işlem ise en başından başınızın ağrımasına neden olacaktır. Yetkili servis ise yeterli donanıma ve eğitime sahip olacağından bu konularda profesyonel bir yaklaşım sergiler.

Klimadan tasarruf etme nasıl olur?

Montaj işlemi sadece klimanın kurulması ve çalışır durumda teslim edilmesi demek değildir. Bir anlamda kurulum tamamlanması ve kullanıcının bilgilendirilmesi anlamlarına gelir. Kurulumla alakalı olan kısımlar tamamlandıktan sonra kullanıcının dikkat etmesi gereken kullanım kuralları hakkında da bilgi alırsınız. Yetkili servis çalışanı ürünün tasarruf için nasıl özellikleri olduğunu fark etmenizi sağlar. Ayrıca çok fazla arıza ile karşı karşıya kaldıklarından dolayı kullanıcı hatasından kaynaklanan sorunlar hakkında da uyarıda bulunarak yardımcı olur. Maliyet anlamına gelen bu etmenler doğrudan dikkatli olmanıza ve masraftan kurtulmanıza neden olur. Ayrıca doğru sıcaklık ayarında ve kullanış şeklinde kullanmak da üründen fazla performans alınmasına imkan tanırken aynı zamanda faturanızın azalmasını da sağlar. Yetkili servisin vereceği bilgiler son derece önemlidir.

Klima sağlığa zarar verir mi?

Kullanıcıların en çok merak ettikleri noktalardan bir tanesi de klimanın sağlığa zarar verip vermeyeceğidir. Klimanın nasıl kullanılacağını bilen ve buna uygun şekilde davranan kullanıcı herhangi bir zararla karşı karşıya gelmez. Bunun yerine dikkatli ve bilinçli bir kullanıcı olur. Yetkili servisten alınan bilgiler bu yönde oldukça yardımcı olacaktır. Klimanızda bulunan bir anti alerjik özellik astım hastası olmanız halinde yardımcı olacaktır. Bu özelliğin kullanımı ve detayları konusunda yetkili servis bilgilendirme sağladığından dolayı kullanabilirsiniz.

Arıza oluşmasını engelleme

Yetkili servis kurulumla alakalı olarak yapacağı işlemleri eksiksiz yapacaktır. Adımların eksiksiz bir şekilde yapılması ise klimadan alacağınız verimin artmasına neden olur. Aynı zamanda arıza oluşmasını da engeller. Çünkü yetkili servis tarafından yapılan işlemler olası arıza noktalarının da kontrol edilmesi anlamına gelir. Klima bakım işlemleri yapılırken de aynı durum geçerlidir. Yetkili servis kurulum aşamasında tüm aksamları kontrol eder. Herhangi bir sorun olup olmadığına bakar. Ürünün ayıplı mal olup olmadığını bile kontrol ederek size bilgi verir. Çünkü böyle bir ürünün kurulumu yapmak yetkili servis için ileride sorun anlamına gelecektir. Bundan dolayı dikkatli olmanız ve yetkili haricinde bir servisle çalışmamanız önemlidir.

Arıza durumunda teknik servis desteği

Kurulumu sırasında yetkili bir servisle çalışmanın en büyük avantajlarından bir tanesi de herhangi bir sorunla karşı karşıya geldiğinizde teknik servisten destek alıyor olmanızdır. Kurulumu yapan servisle hemen iletişime geçerek sorunun ne olduğunu ve diğer detayları öğrenebilirsiniz. Oluşturulan talep sonucunda adresinize servis gelir. Arıza yaşanması halinde kurulum sırasında aldığınız hizmeti veren kurum size öncelik bile sağlayabilir. Bunun için seçimleriniz önemlidir. Ek olarak arızaların oluşmaması adına yapılacak olan işlemler ve kullanım özellikleri üzerinden de bilgi almanız sağlanır. Bu da kullanıcı kaynaklı arızaların önüne geçilmesini etkiler.

Yetkili servisten bilgi alma

Herhangi bir servis tarafından yapılan kurulumda da bilgi aldığınızı düşünebilirsiniz. Sandığınızın aksine verilen bilgiler eksik veya yanlış olabilir. Hatta yaptığınız bir işlem kullanıcı hatası veya garanti kapsamında olmama gibi sorunların doğmasına bile neden olabilir Yetkili servis gereken her konuda garanti ve işlem kapsamında olacak şekilde bilgilendirme yapar. Bu durum masrafların engellenmesine ve cihazınızdan alınan verimin daha da artmasına olanak tanır. Uzun süre kullanmak için servisten aldığınız bilgileri eksiksiz bir şekilde uygulamalısınız. Aksi takdirde sorun yaşamanız olası bir durum olacaktır.

Garanti sorunu yaşamama

Kutunun açılması veya yetkili bir servis tarafından kurulması garanti kapsamında en önemli detaylar arasında yer alır. Çünkü tüm markalar yetkili servis tarafından yapılmayan bir işlem sonucunda ortaya çıkan masrafları karşılamak istemez. Üstelik markasına zarar gelmesini de arzu etmez. Garanti kapsamında olmayan bir işlem için ise sadece servis çağırmak bile bir masraf anlamına gelecektir. Önemli arızalarda ise masraflar daha da çoğalır. Bir anlamda ürünü garantisi olmadan satın almış olursunuz. Son derece riskli bir sürü olasılığın olduğunu düşündüğünüzde zararınız fazla olacağından yetkili servis kullanmalısınız.

Kocaeli klima servisi

Kocaeli; İzmit ve diğer ilçelerde alanında uzman ekip arkadaşlarımızla birlikte profesyonel olarak sizlere klima servisi hizmeti sunmaktayız. Alanında başarılı ve deneyimli kadromuzla birlikte teknolojiye ayak uydurarak sürekli yurtiçi ve yurtdışı eğitimlere katılarak alanımızla ilgili kendimizi sürekli geliştiriyoruz ve Kocaeli'nde klima servisi denildiğinde akla ilk gelen servislerden birisi olmak siz değerli müşterilerimiz sayesinde bizi gururlandırıyor.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.