Kadıköy Mah. Güvercin Sok. No:6/B İzmit/Kocaeli

Lg Klima Servisi

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Lg Klima Servisi

Lg Klima Servisi

Lg Klima Servisi

Klima cihazlarının sağlıklı ve güvenli çalışmasının adresi Kocaeli Lg Klima Yetkili Servisidir. Eğer bir klimanın montajı düzgün bir şekilde yapılırsa, bakımı olması gereken zamanda yerine getirilirse ve tamiratları da yetkili servisler aracılığıyla yapılırsa klima verimli ve istenilen bir şekilde çalışır. Bu sayede ortam soğur. Dış üniteye buharlaşan gaz geldiği zaman yoğuşur.

Lg Klima Servisi
Profesyonel Kombi Teknik Servis, Aynı Gün İçinde Bakım, Arıza, Tamir Hizmetleri...

Akabinde emdiği ısıyı dışarı atmaya çalışır. İç ve dış ünitedeki fan motorları ve gazın cihaz içindeki dolaşımını sağlayan kompresör bu durumda sadece elektrik enerjisi harcayarak ilgili işlemin gerçekleşmesini sağlar.

Lg Klima Yetkili Servisi

Servisimiz içerisindeki gazın buharlaşma ve yoğunlaşma özelliğinden faydalanarak soğutma cihazlarının havayı temizlemesi ve kalite bir havanın sağlanması açısından kullanıcılarına destek olmaya devam etmektedir. Hvac sistemleri soğutma işlemlerini yerine getirirken ortamda bulunan ısıyı dışarı atarlar ve mekanın soğumasına yardımcı olurlar.

İç ünite içinden geçen gaz ortamdaki ısıyı emerek buharlaşıyorsa bu split klimadır. Teknik servisimiz ısıtma ve soğutma alanında bölgesinde yetkili bir servistir. Çünkü yıllardır bu işte profesyonelleşerek tecrübe kazanmıştır. Edindiği tecrübeleri müşterilerinin klima sorunlarına aktararak onların klima konusunda rahat etmesini sağlamaya devam etmektedir.

Servisimiz parça değişimi, klima bakımı ya da onarım olsun tüm işlemlerini belli standartlar dahilinde yaparak müşterilerinin memnuniyetini kazanmaya devam etmektedir. Güvenilir ve kaliteli hizmetlerle yetkili servis olarak klima işlemlerini yürütmektedir.

Lg Klima Montaj Servisi

Klima montajı herkesin yapabileceği bir iş değildir. O yüzden Kocaeli bölgesinde oturuyorsanız tecrübeli servisimizin varlığı nedeniyle daha şanslısınız demektir. Eğer bir klimanın montajı gelişi güzel yapılmışsa çalışma süresince verimli çalışmayacaktır. Ve hatta çabuk arıza yapmasına da neden olacaktır.

LG VRF klima servisi ile hem iç ünite hem de dış ünitenin montajı yapılırken her birine özgü uygulanması gereken kriterlere uyularak montaj yapılmaktadır. Bu nedenle her iki bölüm için montaj esnasında hassas davranılmalıdır.

Klima montajı ile malzemeleri klima kullanma ve montaj kılavuzunda belirtilen özellikleri dikkate alarak seçilmektedir. Klima paketinden bunların birçoğunun hazır olarak çıkması aslında montaj ekibinin işini kolaylaştırmaktadır. Ayrıca montaj yerinin belirlenmesinde klimanın özelliklerinin katalogdan incelenmesi faydalı olacaktır.

Boru ve elektriksel bağlantıların sağlam ve düzenli olmasına iç ünite montajını yaparken dikkat edilmektedir. Kullanılacak konsolların büyüklüklerine dış ünitenin yerleşmesinde dikkat edilmektedir. Katalogda belirtilen kurallar dâhilinde vakum alma işlemini uygun şekilde yapılmaktadır.

Lg Klima Bakım Servisi

İster eski model bir klima isterse de yeni model bir klima olsun tüm klimaların derdine deva  servisimiz ile olunmaktadır. Bakımı yapılan tüm klimalar uzun süre kullanıcılarına verimli bir şekilde hizmet edecektir. Uzun süre kullanımın en büyük etkeni düzenli ve periyodik bakımdır.

Klimaların görünen ve görünmeyen tüm parçaların detaylı bir şekilde temizlik ve bakımları yapılır. Başta bir klimanın bozulmasının temel etmenlerinden birisi klimalara bakım yapılmamasıdır. Ya da ilk hali gibi ortamı ısıtmadığı ya da soğumadığı şikayetleri de bakımsızlık nedeniyle meydana gelmektedir.

Ayrıca elektrik tüketimlerinin artarak bütçeye daha fazla zarar verir hale gelmesi periyodik bakımlarının yatırılmamasından kaynaklanmaktadır. Klima bakımı ile klimalar daha emniyetli bir şekilde çalışmaktadır. Yani bakımlı bir klima bulunulan ortamdaki kişilerin hem sağlığı hem de güvenliği açısından iyi bir durumdadır.

Bazen insanlar bir klima alıp, uzun yıllar boyunca klimalarının kapaklarını açtırmayıp kullanmaya devam etmektedirler. Bu durum doğru bir şey değildir. Periyodik zamanlarda bakımları aksatmamak gerekir. Klima bakımının önemini anlattığımız, Klima Bakımınızı Yaptırmak İçin 15 Neden başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Lg VRF Klima Tamiri

VRF klima sistemleri günümüzde birçok iş yerinin ve özellikle büyük işletmelerin tercih ettiği klima sistemlerinden biridir. Ve bu sistemlerin sorun çıkartması durumunda tamiratında mutlaka tecrübeli servislerin yer alması gerekmektedir aksi takdirde hem zaman yaşanacaktır hemde daha büyük arızalar ortaya çıakacaktır.

Klimanızın iç ve dış ünite fanları düzgün çalışıyor ama kompresör devreye girmiyorsa bu arızının çözümü için teknik servisimizi arayabilirsiniz. Bu durumun birkaç muhtemel nedeni olabilir. Klimalardaki kompresörlerin devreye girmemesi durumunda deneyimli ekibimiz hemen bir acil tespitle; iç ünite kartlarına, kablo bağlantılarına, motor kondansatörüne ve motor sargılarına bakarak çözüm üretmektedir.

Servisimiz dış ünite fanının çalışmaması durumunda da; iç ünite kartına, kablo bağlantılarına fan motoru kondansatörüne ve motor sargılarına göz atarak arızayı gidermeye çalışmaktadır. Böyle bir durumda iç ünite fanı çalışıp çalışmadığı ve kompresör normal şekilde görevini yerine getirip getirmediğini öğrenmek gerekiyor.

Klima tamiratı denilince ilk akla gelen yerlerden birisi teknik servisimizdir. Çünkü burası yaptığı onarım işlerinde profesyonel olarak hareket etmektedir. Gerçekleştirdiği tamirat işleri evladiyelik şekilde olmaktadır. Örneğin klimalarda iç ünite fanı ve kompresör düzgün çalışıyor ancak dış ünite fanı çalışmıyorsa bunun için gerekli işlemler sağlam şekilde halledilmektedir.

Dışarıdaki sıcaklığın yüksek olduğu durumlarda klima sistemi ısıtma modunda çalışıyorsa dış ünite fanı bazen durabilir. Bu durumu çoğu zaman normal bir şekilde karşılamakta fayda var. Ancak iç bölümde yer alan fanın ve kompresör sistemi düzgün çalışırken dış bölüm fanının çalışmamasının çeşitli nedenleri olabilir.

Öncelikle iç bölümde yer alan kart üzerindeki SSR’nin arızalı olup olmadığını kontrol etmek gerekiyor. Bu arızalı ise arızasının en kısa sürede giderilmesinde fayda bulunmaktadır. Ayıca iç bölümde yer alan kartın sorunlu olup olmadığı gözden geçirilmelidir. Sorun varsa buna yönelik çözümler üretilmelidir.

Diğer bir husus ise iç bölüm ile dış bölüm arsındaki kablo bağlantılarının sıralarının kontrol etmekte fayda vardır. Belki kablo sıralamalarında yanlışlık olabilir veya kablolarda kopukluk da meydana gelebilir. Bunun çözümüne yönelik de gerekli çaba gösterilmelidir.

Kontrol edilecek diğer bir konu da fan motorunun çalışma kondansatörünün de arızalı olup olmadığıdır. Eğer fan motorunun sargılarında herhangi bir hasar varsa çözüme kavuşturulmalıdır.

Uygun Fiyat ve Profesyonel İşçilik

Servisimiz ile önleyici ve koruyucu bakımlar sayesinde dört dörtlük şekilde çözülmektedir. Klimalar için basit ayarlar ile düzeltilecek sorunlar baş gösterebilir. Ya da tam tersi bir çok işlem gerektiren arızalar olabilir. İşte tüm bu arızaların çözüm noktası aslında yetkili klima servisimiz gibi uzman servislerdir. Çünkü kullanıcı her arıza ya da işlemi bilemeyebilir. ve bunun için ne yapılması gerektiğini kestiremeyebilir. Yapılması gereken bakım olsun tamirat olsun bir şekilde kurumsal bir servisle işbirliği kurmak gerekiyor. Ancak öncesinde ise servis ile iletişime geçmeden önce bazı müdahale ve kontroller gerekebilir.

Bunları yerine getirmemize rağmen yine de arıza çözümü olmaz ise bunun için yapılması gereken elbette iyi bir servisle iletişime geçmek gerekir. Teknik servisimiz ile klimaların onarım süreci en iyi şekilde yürütülmektedir. Yaşam alanlarındaki klimaların kullanımı sürecinde belli tamiratlar gerektirmesi normaldir.

Bakımı yapılmasına rağmen bir klima çeşitli arızalar çıkarıyorsa her elektronik malzeme gibi malzeme yorgunluğundan kaynaklıdır. Onun için en baştan bir klimanın montajının iyi yapılması icap etmektedir. Arkasından bakım uygulamalarının da yerinde ve zamanında olması gereklidir.

Tecrübeli ekibimiz sayesinde klimalar daha güvende ve daha sağlıklı bir şekilde çalışmaktadır. Klima sistemlerinde zaman zaman ortaya çıkan arıza ve onarım işlemleri  her zaman doğru şekilde olmalıdır. Bunun için yerin de ve zamanında müdahale klima sistemlerinin başka sorunlara yol açmasının önüne geçecektir.

Profesyonel ve Alanında Uzman Kadro

Uzman kadromuz, klima kumanda arızalarına, fan arızalarına, kompresör arızalarına, enerji besleme arızalarına, ısıtmama ya da soğutmama arızalarına, gürültülü çalışma arızalarına, su damlatma arızalarına kadar tüm problemlere evladiyelik çözümler üretmektedir. Bir klimanın kurumsal, yetkin ve etkin servislerce tamiratının yapılması her daim önemlidir.

Klimalarda meydana gelen elektriksel ya da mekaniksel tüm arızalar için kesin sonuçlar almaktadır. Böylece klima kullanıcılarının iklimlendirme konforlarındaki kesintileri kısa zamanlarda halledilmektedir. Tüm arızalarda parça değişimi gerekiyorsa orijinal parçalarla değişim yapılarak arıza giderilir.

Ayrıca arıza çözüm esnasında mutlaka klima kullanıcılarıyla iletişim halinde olunmaktadır. Yapılacak tüm süreçler ile ilgili adım adım müşteriler bilgilendirilerek sürpriz durumların hepsi müşterilerle paylaşılır. Montaj konusundaki teknik aşamalar doğru şekilde uygulanarak ortaya en güzel klima sistemleri çıkartılmaktadır.

Servis bünyesindeki tüm ekipler klimaların montajını yapabilmek için gerekli teknik bilgi ve beceriye sahip olduklarından başka bir nitelik aramaya da gerek kalmamaktadır. Ehil ve işinde uzman çalışanlar klima montajını adım adım uygulayarak klima kullanıcılarının sistemli bir klima kazanmalarına vesile olmaktadır.

Klima montajı hizmetleri en güzel şekilde uygulanarak müşterilerinin klima konforlarını arttırmaktadır. Montaj çalışmaları sonucunda maksimum verim almak artık iyi bakımlarla klimaları kullanmaya bağlıdır. Sistemli klimalarla kullanıcıların beklentileri karşılanmış olmaktadır. Bunun için müşterilerin klima montaj talepleri yerinde ve zamanında en güzel şekilde karşılanmaktadır.

Klima Montajı konusunda ileri teknoloji donanım ile hizmet

Servisimiz ile ulaşılan her müşterinin klima montaj talebi kısa sürelerde gerçekleştirilmektedir. Böylece hiçbir müşteri montaj dolayısıyla sıkıntıya girmeden talepleri halledilmiş olmaktadır. Son yıllarda klimalar artık hayatın bir parçası haline geldiğinden montaj işlemleri iyi şekilde yapılmalıdır. Çünkü klima demek konfor ve rahatlık demektir.

Bu yüzden servisimiz kapsamında çalışanlar tecrübeli, eğitimli, işini bilen ve uygulayan teknisyenlerden oluşmaktadır. Böylece hiçbir montaj çalışmasında sıkıntı çekilmemektedir. Montaj sonrası ise klimalar verimli bir şekilde çalışmaktadır. Böylece iklimlendirme sistemleri kullanım ömrü boyunca montajdan dolayı sorun yaşamamış olacaktır.

Kocaeli; İzmit ve diğer ilçelerde alanında uzman ekip arkadaşlarımızla klima cihazlarının montajını en iyi şekilde yapılmaktadır. Montaj çalışmalarının yürüten ekipler kendilerini her daim gelişen ve değişen klima sistemine uyarlayarak değişiklikler konusunda çalışmalarını teknolojik olarak yerine getirmektedirler. Lg Beko Klima Servisi olarak her daim sizlerin yanındayız.

Gerekli tüm bilgiyi edinerek her zaman teknolojinin bir adım önünde yer almayı kendilerinde görev edinmişlerdir. Klimaların seçimi, klimaların montajı, klimaların bakımı ve tamiratı konusunda da ekipler sürekli kendilerini geliştirir durumdadırlar.

Uzmanlık Alanlarımız

 • Split Klima Servisi
 • Multi Split Klima
 • VRF – VRS Klima Servisi
 • Chiller Klima Servisi
 • FanCoil Klima Servisi
 • Pano Tipi Klima Servisi
 • Merkezi Soğutma Sistemleri

Neden Arkom Teknik?

 • Mesleki Yeterlilik Belgeli, F- Gaz Sertifikalı Eğitimli
 • Sektörel gelişmeleri yakından takip eden ve sürekli eğitimlere katılan
 • Hızlı, Güvenilir ve Çözüm Odaklı
 • Müşteri Memnuniyetini Ön Planda Tutan Zamanında Hizmet
 • Tüm servis, bakım, montaj hizmetlerimizde 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunlarına uygun
 • Sürekli değişen ihtiyaçların ve gereksinimlerin karşılanması için, uzman teknik ekibimizle uzun yıllara dayanan deneyimimizin öncülüğünde faaliyet gösteriyoruz.

İLETİŞİM FORMU

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.